Zuzana Jakubičková Bowling

Prvý diel Frašták tours s rekordnou účasťou

Veľké množstvo bowlingových nadšencov sa už nevedelo dočkať populárneho a prestížneho turnaja s názvom Frašták tours. Po prvom ročníku, keď sa turnaja zúčastňovalo až 40 hráčov mali organizátori do druhého ročníka ešte vyššie ciele. Ako sa ukázalo, neboli prehnané.

Ilustračný obrázok k článku Prvý diel Frašták tours s rekordnou účasťou

Na prvý turnaj do Nitry vycestovalo až 60 hlohovčanov, ktorí vytvorili na dráhach skvelú atmosféru. Možno aj vďaka nej sa do poprednej výsledkovej listiny dostalo veľa nečakaných hráčov a naopak favoriti až na nepatrné výnimky úplne vyhoreli. Pre ilustráciu, minuloročný víťaz Juraj Pažitný skončil až na 20. mieste.

Na prvom mieste sa umiestnil Milan Barek, ktorý v štyroch hrách nazbieral 731 bodov, čo je priemer 182,75 na 1 hru. Len o 5 bodov nižší súčet dosiahol Peter Moravčík, no a tretie miesto získal Jozef Zeisel, pre ktorého je to zatiaľ životný úspech. Prekvapením skončili aj ženské súboje. Najlepšou ženou sa stala Marta Hamarová so 676 bodmi, ktorá celkovo obsadila v silnej konkurencii 5. miesto.

23. marca sa Frašták tours presúva do Piešťan, kde sú pripravení vyraziť ďalší noví hráči. Veď do konca roka navštívia hlohovčania ešte 7 bowlingových herní po celom západnom, ale aj strednom Slovensku. Keďže z ôsmych turnajov sa v závere počíta len 6 najlepších výkonov je stále všetko otvorené. Spustenie internetovej rezervácie na turnaj do Piešťan prebehne nabowling-hlohovec.sk už v utorok budúci týždeň.

Zároveň je možnosť vyhrať slušnú výhru v obľúbenej internetovej tipovačke o víťazov jednotlivých turnajov. Momentálne má bank hodnotu 42,–eur. Víťaz tipovačky bude odmenený na záverečnom bankete spolu s najlepšími hráčmi turnaja. Tejto súťaže sa môže zúčastniť každý, nielen samotní hráči.