Erik Bojničan Kultúra

Program hlohovského kina Úsmev na celý január: Na aké filmy sa môžeme tešiť?

Aj prvý mesiac nového roku sa v Hlohovci bude niesť v znamení dobrých filmov. V kine Úsmev si budeme môcť pozrieť kopec zaujímavých titulov.

Ilustračný obrázok k článku Program hlohovského kina Úsmev na celý január: Na aké filmy sa môžeme tešiť?
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Snehová kráľovná 2

Streda 4. január o 17:00, Rusko / Dabing 78 min

Gerde sa s pomocou škriatka Orma podarilo poraziť Snehovú kráľovnú a vyslobodiť priateľa Kaya. Ostatným škriatkom sa zapáčila sloboda, ktorú do tej doby nepoznali a Orm sa stal ich hrdinom a vzorom. Z ľadu a snehu však povstali nové temné sily, ktorým dokáže čeliť len po boku svojich verných priateľov.

Oslnení slnkom

Štvrtok 5. január o 20:00, Taliansko, Francúzsko / Dabing 124 min

Režisér Luca Guadagnino/2015 Slávna rocková hviezda Marianne, trávi pokojnú dovolenku so svojim partnerom na slnečnom ostrove Talianska. Idyla je narušená príchodom jej starého priateľa Harryho a jeho očarujúcej dcéry Penelope. Radosť s príjemného stretnutia a sa pomaly mení v atmosféru plnú skrytých vášni, nedôvery a podozrievania …

V srdci mora

Piatok 6. január o 19:00, USA / Dabing 121 min.

Film je spracovaný podľa predlohy knihy Nathaniela Phibricka. V zime roku 1820 bola veľrybárska loď z Nového Anglicka napadnutá čímsi neuveriteľným: veľrybou mamutích rozmerov s obrovskou vytrvalosťou a takmer ľudskou túžbou po odplate. Toto skutočné námorné nešťastie inšpirovalo aj spisovateľa Hermana Melvilla k napísaniu románu Biela veľryba.

Cesta za vianočnou hviezdou

Sobota 7. január o 17:00, Nórsko / Dabing 80 min

„Nezlomná viera a odhodlanie prekoná všetky prekážky.” Mimoriadne pútavý rozprávkový príbeh. Začína sa v predvianočnom čase, keď do malej dedinky dorazí odvážna dievčina Sonja v sprievode lupičov, ktorí ju držia v zajatí. Dedina je zakliata, tak ako celé kráľovstvo. Do krajiny prišiel mudrc, ktorý kráľovi povedal, že ak sa mu podarí vianočnú hviezdu opäť rozžiariť, jeho dcéra sa vráti domov. Sonja sa z vďačnosti ku kráľovi rozhodne vianočnú hviezdu nájsť a zlomiť kliatbu, nad kráľovstvom.

Vojnoví psi

Sobota 7. január o 19:00, USA / Dabing 114 min

Film bol natočený podľa skutočného príbehu dvoch priateľov, žijúcich počas vojny v Iraku v Miami Beach. Rozhodli sa naplno využiť málo známu vládnu iniciatívu – malým firmám uchádzať sa o zákazky americkej armády. Skromný začiatok. No onedlho začali zarábať veľké peniaze a žiť na vysokej nohe. Situácia im prerastie cez hlavu vo chvíli, keď dostanú veľkú zákazku. Neskôr vyjde najavo, že je to obchod, do ktorého je zapletených pár veľmi pochybných ľudí. A obchod nemá nič spoločné s americkou vládou.

Bláznivá päťka

Nedeľa 8. január o 19:00, Francúzsko / Dabing 112 min

Päť priateľov z detstva si užíva v spoločnom byte v srdci Paríža vďaka veľkorysosti jedného z nich. No otec mu nečakane zastaví prísun peňazí a Samuel, v snahe neprezradiť nepríjemnú situáciu kamarátom, sa púšťa do riskantných projektov. Šťastie mu však nepraje. Nezostáva mu nič iné, než priznať pravdu svojim spolubývajúcim kamarátom a požiadať ich o pomoc…

Je to len koniec sveta

Štvrtok 12. január o 2000, Francúzsko, Kanada / Titulky 97 min

Režisér Xavier Dolan / 2016 Mladý úspešný dramatik sa po 12 rokoch prežitých vo veľkomeste vracia domov za rodinou, aby oznámil svoju blížiacu sa smrť. Svet tohto muža je však členom rodiny príliš vzdialený a nepredstaviteľný, než aby mohlo dôjsť k zmiereniu a naplňujúcemu prežitiu posledných spoločných chvíľ.

Centrálna inteligencia

Piatok 13. január o 19:00, USA / Dabing 114 min

Bob bol na strednej zaguľatené „čosi" a slúžil len ako terč brutálnej „šikany“. Calvin stál vždy na opačnom konci. Roky o sebe nepočuli, a zrazu sa „stretli" na internete a následne aj v krčme, kde si chcú zaspomínať na staré dobré časy. Bob Calvina ohromí informáciami, že je elitný agent CIA. Calvin nechá u seba Boba prespať. Ráno ho však doma prekvapí trestná výprava Bobových kolegov ktorí mu idú po krku. Čo bude ďalej?

Mimoni

Sobota 14. január o 17:00, UUSA / Dabing 91 min

Animovaná rozprávka pre celú rodinu. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo vlastne ti žltučkí a na zjedenie roztomilí Mimoni dobrovoľne slúžili Gruovi, zloduchovi s veľkým Z? Odpoveď prináša filmová animovaná rozprávka.

Kamene bolesti

Sobota 14. január o 19:00, Francúzsko / Dabing 116 min

Gabrielle je nevyrovnaná a emóciami zmietaná mladá žena, ktorá nedokáže ovládať svoje pudy. Obyvatelia malej dedinky v južnom Francúzsku ju považujú za šialenú a jej správanie za škandalózne. Aby jej rodičia predišli najhoršiemu, Gabriellu proti jej vôli vydajú za nevýrazného španielskeho prisťahovalca Josého, o ktorom si myslia, že z nej urobí „počestnú ženu“.

Smrť v Sarajeve

Nedeľa 15. január o 19:00, Bosna a Hercegovina/Fran­cúzsko / Titulky 85 min

Filmu dominujú nápadito koncipované dlhé sledované zábery. Je to thriller, provokatívna dráma v duchu „zborových“ diel Roberta Altmana aj inovatívne divadelné adaptácie. Predovšetkým ide ale o myšlienkovo podnetnú a vrstevnatú sondu do princípov nestálej „balkánskej duše“ európskeho storočia.

Frankofónia

Štvrtok 19. január o 20:00, Francúzsko,Ne­mecko,Holandsko/Ti­tulky 88 min

Réžia Alexander Sokurov/2015 Na pozadí druhej svetovej vojny skúma režisér Alexander Sokurov vzťah medzi umením a mocou a pýta sa, čo nám kultúra hovorí o nás samých. Jeho historická filmová esej je nekonvenčná prechádzka parížskym múzeom Louvre, ktorým sprevádza diváka Napoleon a Marianne čoby alegorický symbol Francúzskej republiky. Louvre tu vedľa riaditeľa Jaujarda a kunsthistorika Metternicha funguje ako tretia hlavná postava – ako úchvatná kulisa aj najvýznamnejšie úložisko svetovej kultúry.

Jednotka samovrahov

Piatok 20. jauár o 19:00, USA / Dabing 123 min

Film spracovaný z komiksov Johna Ostandera. Je to dobrý pocit, byť ten zlý … ? Dajte dohromady tím tých najnebezpečnejších super-zločincov na celom svete, ktorí si práve odpykávajú svoje tresty, vyzbrojte ich tým najefektívnejším arzenálom, ktorý má vláda k dispozícii, a pošlite ich poraziť záhadnú nepremožiteľnosť.

Chlapec vo svete príšer

Sobota 21. január o 17:00, Japonsko / Dabing 119 min

Deväťročný Kjúta je obyčajný chlapec moderného Tokia. Veľa vecí o živote ešte nevie a nemal doteraz ani tušenie o tom, že popri reálnom svete existuje ešte skrytý fantáziou opradený svet zvierat. Až do chvíle, kým sa v ňom náhodou sám ocitol. V kúzelnom svete Džútengai, ale nie sú ľudia príliš vítaní a celou krajinou navyše zmietajú nepokoje s nástupom nového panovníka. Chlapca sa ujme osamelý medvedí bojovník, aby ho uchránil nebezpečenstva v neznámom svete.

Jason Bourn

Sobota 22. január o 19:00, USA / Dabing 117 min

Pozývame Vás na zaujímavý film spracovaný podľa knihy Ronerta Ludluma. Jason už poskladal skoro všetky čriepky svojej rozbitej životnej mozaiky. Potrestal väčšinu tvorcov osobitného programu, ktorý z neho urobil stroj na zabíjanie. Chce hodiť minulosť za hlavu a ďalej pokračovať jednoduchou prítomnosťou, ktorú predstavujú ilegálne boxerské zápasy. Z tohto „sna“ ho vytrhne bývalá kolegyňa, zbehlá agentka Nicky, ktorá mu pripomenie, že na tie najpálčivejšie otázky ešte odpovede nedostal.

Sladké sny

Nedeľa 23. január o 19:00, Taliansko, Francúzsko / ČT 134 min

A je tu príbeh spracovaný na motív knihy Massima Gramellina. Tajomstvo schované štyridsať rokov v obálke. Príbeh dieťaťa, ktoré sa stane dospelým a čelí najväčšej bolesti na svete – strate matky. Treba riešiť otázky – čo ho ale zraňuje viac: strach zo smrti, alebo strach zo života? Strhujúca dráma renomovaného režiséra Marca Bellocchio sa zaoberá jedným z najcitlivejších tém talianskej kinematografie, vzťahom s matkou. Dostaneme na otázky aj odpovede?

Paterson

Štvrtok 26. január o 20:00, USA/Titulky 113 min

Réžia Jim Jarmusch/2016 Film je príbehom víťazstva a porážok všedného dňa, krásy, ktorá sa skrýva aj v tých najmenších detailoch. Paterson – vodič autobusu v mestečku Paterson. Každý jeho deň je zdanlivo rovnaký ako ten predošlý: prechádza trasou svoje linky, pozoruje mesto počúva úryvky rozhovorov. Píše básne, ide na prechádzku so psom, zastaví sa na jedno pivo a prichádza domov za svojou ženou Laurou . Život Laury je pravým opakom – všetko v ňom sa mení, každý deň prináša nové sny a nápady. Obaja sa milujú a podporujú: on jej pomáha realizovať najnovšie plány, ona obdivuje jeho básnické nadanie.

Deviaty život Louisa Draxa

Piatok 27. január o 19:00, Kanada, VB, USA/ Dabing 108 min

Príbeh spracovaný podľa knihy Liz Jensen. Deväťročný Louis Drax ako zázrakom prežije takmer smrteľný pád. Psychológ Allan Pascal sa snaží odkryť podivné okolnosti chlapcove nehody. Zároveň čelí zvláštnym, temným náhodám, ktoré sužujú jeho život. Čím ďalej viac je vťahovaný do spleti záhad na hranici reality a fantázie …

Tajný život maznáčikov

Sobota 28. január o 17:00, USA / Dabing 90 min.

Animovaná komediálna lahôdka v ktorej sa dozviete čo robia vaši štvornohí miláčikovia, keď nie ste doma. Psík Max a mačička Katie sú spriaznené duše, najlepší kamoši na svete. Katie sa každý deň vytrácala z domu. Katie si priviedla z útulku psie monštrum Baróna a rozhodne sa, že od tej chvíle budú žiť v trojici. Medzi Maxom a Barónom vzniká nenávisť. Max skončil v útulku. Našťastie Max má doma svorku priateľov, ktorí ho nenechajú v štichu. Vydajú sa na dobrodružnú výpravu, zachrániť Maxa. Musia to však zvládnuť kým sa ich „páničkovia“ vrátia domov.

Julieta

Sobota 28. január o 19:00, Španielsko / Dabing 99 min

Julieta žije sama so svojou dcérou Anti po tom, čo do ich života kruto zasiahla smrť Xoana. Obe trpia, Julieta sa uzavrie do seba a ich tichá bolesť ich postupom času odcudzuje s Anti.. Keď je Anti osemnásť rokov, opustí svoju matku bez jediného slova. Julieta ju viac ako 12 rokov zúfalo hľadá. Počas tej dlhej doby zisťuje, ako málo svoju dcéru pozná. Náhodné stretnutie s Anti dáva matke šancu pokúsiť sa ju získať späť. Osamelá a zlomená Julieta sa rozhodne povedať dcére pravdu o osudových udalostiach, ktoré ich životy rozdelili.

Posledný kráľ

Nedeľa 29. január o 19:00 h Nórsko / ČT 100 min

Výpravná historická dráma o dvojici mužov, ktorí majú v rukách budúcnosť nórskeho kráľovstva – malého dediča trónu, ktorého musia uchrániť pred neľútostnými vrahmi. Nórsko je rozvrátené občianskou vojnou. Vo víre intríg umiera kráľ a tesne pred svojou smrťou odhaľuje, že má nemanželského syna – Håkona Håkonsona, dediča trónu. Začína zúrivý súboj o život malého dieťaťa. Lojálni služobníci trónu Skjervald a Torstein sa snažia svojho budúceho kráľa udržať nažive zo všetkých síl. Stojí proti nim neúprosná príroda a dánski nájazdníci, ktorí nemajú zľutovania.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie