BTW Správy Samospráva

Prichádzajú škrty! Trnavský kraj stopol poskytovanie dotácií

Rozhodnutie neposkytovať pre tento rok žiadne dotácie patrí medzi opatrenia župy, prijatých v súvislosti s nepriaznivým finančným dosahom pandémie koronavírusu na ekonomiku a rozvoj TTSK.

Ilustračný obrázok k článku Prichádzajú škrty! Trnavský kraj stopol poskytovanie dotácií
Zdroj: TASR

Poslanci na stredajšom zasadnutí zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja v rámci opatrení schválili návrh neudeliť dotáciu žiadnemu zo žiadateľov z občianskeho sektora i z obcí, ktorí sa prihlásili v rámci výziev TTSK v tomto roku.

Zastupiteľstvo bolo v TTSK i na Slovensku historicky prvé, ktoré sa uskutočnilo formou videokonferencie. Poslanci rokovali o programe, pôvodne vyhlásenom pre zasadnutie v polovici marca, ktoré sa však pre koronakrízu neuskutočnilo.

Okrem stopky pre dotácie odsúhlasili, aby mal participatívny rozpočet kraja dvojročný cyklus s pokračovaním v roku 2021 a zároveň, aby sa na jeseň posunulo schvaľovanie rozdelenia prostriedkov v rámci dotácií regionálneho rozvoja. „Takto nakumulované prostriedky vo výške zhruba 500.000 eur chceme použiť pre pomáhajúce neziskové organizácie, obce, mestá, dobrovoľné hasičské zbory, zdravotníkov a ďalších v boji proti ochoreniu COVID-19,“ informoval predseda TTSK Jozef Viskupič.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie