Futbal

Priamy súboj o prvé miesto: Hlohovec neudržal vedenie, Myjava otočila

Hlohovskí futbalisti sa predstavili domácemu publiku. Počas 21. kola hostili priameho konkurenta o priebežnú pozíciu lídra.

Ilustračný obrázok k článku Priamy súboj o prvé miesto: Hlohovec neudržal vedenie, Myjava otočila

Futbalisti FC Slovan Hlohovec majú za sebou úspešný vstup do jarnej časti. Priebežne sa pohybujú na niektorom z prvých dvoch ligový miest.

Žreb súťaže priniesol počas 21. kola zaujímavé zápolenie. Prvý Hlohovec na domácom trávniku vyzval druhú Myjavu.

Hráči Hlohovca vstúpili do zápasu aktívne. Už v 23. minúte posielal domácich do vedenia Pavol Veľký (1:0). Približne štyri stovky divákov už do polčasovej prestávky gól nevideli.

V druhom dejstve sa však gólovo presadili už iba futbalisti Myjavy. V 60. minúte vyrovnal Tomáš Marček a už o tri minúty neskôr zavelil k obratu Matúš Jorík (1:2). Až do záveru stretnutia už domáci strelci recept na prekonanie hosťujúceho brankára neobjavili a po výsledku 1:2 tak dopriali návrat na líderskú pozíciu svojmu súperovi.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Slovan Hlohovec – Spartak Myjava 1:2 (1:0)

Góly: Pavol Veľký (23.) – Tomáš Marček (60.), Matúš Jorík (63.)

Rozhodovali: Jozef Švolík, Ahmed Yousry Helal Ahmed, Lukáš Barta