Predseda TTSK Viskupič menoval nového riaditeľa úradu: Nevylučuje ani ďalšie zmeny

Trnavský samosprávny kraj má nového riaditeľa. Viskupič menoval Júliusa Fekiača. Súčasne sa vyjadril aj k ďalším zmenám na iných riadiacich postoch.

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku Predseda TTSK Viskupič menoval nového riaditeľa úradu: Nevylučuje ani ďalšie zmeny
Zdroj: TASR

Nového riaditeľa Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) predstavil v stredu predseda Jozef Viskupič. Július Fekiač nahradil vo funkcii Ľuboša Dušeka, ktorý bol po nástupe nového vedenia odvolaný. Riadením kancelárie predsedu TTSK je poverený Peter Markovič.

Július Fekiač pôsobil doteraz na Magistráte hlavného mesta Bratislava, na ministerstve spravodlivosti a na Úrade vlády v čase premiérky Ivety Radičovej ako vedúci služobného úradu.

Viskupič si cení, že sa Fekiača podarilo získať pre prácu v trnavskej krajskej samospráve, povedal, že „nie je veľa ľudí so skúsenosťami tohto typu“.

Ku koncu kalendárneho roka skončili

Predseda avizoval, že na Úrade TTSK príde k personálnemu šetreniu a v blízkom čase pripravia zmenu jeho organizačnej štruktúry. Nebude sa už počítať s päťzložkovým riadením a zrušia posty riaditeľov sekcií.

Ku koncu kalendárneho roka skončili vo funkciách riaditelia sekcií riadenia úradu Jozef Behúl, verejnej správy Štefan Murárik, regionálneho rozvoja Marek Turanský, tiež najbližší spolupracovník predchádzajúceho predsedu Tibora Mikuša Juraj Štaffa a riaditeľ odboru ľudských zdrojov a miezd Eduard Bednárik. Až na Turanského mali všetci odísť do dôchodku.

Nevylúčil ďalšie zmeny

Viskupič nevylúčil zmeny aj na iných riadiacich postoch, napríklad v kultúrnych inštitúciách ako galérie, divadlo a ďalšie, pričom sa pri rozhodovaní bude opierať o odborné stanoviská a na každé uvoľnené miesto bude vypísaný konkurz. Dodal, že dúfa, že v tomto smere už pominú politické tlaky a „politici si dajú pokoj“.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR