Erik Bojničan Samospráva

Prednostka MsÚ Lukáčová po 10. rokoch končí: Pozrite, kto ju nahradí!

Radnica informovala, že dlhoročná prednostka mestského úradu Eva Lukáčová končí po dohode s primátorom. Pozrite, kto ju nahradí vo funkcii.

Ilustračný obrázok k článku Prednostka MsÚ Lukáčová po 10. rokoch končí: Pozrite, kto ju nahradí!
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Ako uviedla referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy Zuzana Hrinková Siebenstichová, dlhoročná prednostka Mestského úradu Hlohovec Eva Lukáčová končí po vzájomnej dohode s primátorom mesta Miroslavom Kollárom vo funkcii k 31. júlu 2015. Od 1. augusta ju vo funkcii vystrieda Denisa Bartošová.

Lukáčová pôsobila vo funkcii prednostky MÚ Hlohovec od roku 2005 a pracovala pre troch primátorov – Jána Dlhopolčeka, Petra Dvorana a Miroslava Kollára.

„Súčasný primátor jej vyjadril poďakovanie za odvedenú prácu vo funkcii prednostky v predchádzajúcich aj v aktuálnom volebnom období, vďaka čomu bol príchod nového vedenia mesta a fungovanie úradu v tomto prechodnom období plynulé a bezkonfliktné,“ uviedla Hrinková Siebenstichová.

Od 1. augusta bude podľa radnice do funkcie prednostky Mestského úradu Hlohovec vymenovaná Denisa Bartošová, ktorá posledných dvanásť rokov pôsobila ako prednostka Mestského úradu v Piešťanoch a v rokoch 2007 – 2015 ako viceprezidentka Asociácie prednostov úradov miestnej samosprávy v SR.

„Bartošová (48) vyštudovala odbor Ochrana prírodného prostredia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, absolvovala tiež vzdelávacie projekty Manažérske vzdelávanie prednostov úradov miestnej samosprávy SR a Manažment financií samospráv,“ hovorí referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy, podľa ktorej vo verejnej správe pracuje od roku 1991, pôsobila o. i. aj ako členka Medzirezortnej komisie na koordináciu vzdelávania zamestnancov územnej samosprávy plniacich úlohy štátnej správy Ministerstva vnútra SR.

„Som rád, že aj po odchádzajúcej dlhoročnej prednostke E. Lukáčovej bude Mestský úrad v Hlohovci aj v nasledujúcom období viesť ďalšia skúsená manažérka zo sektoru verejnej správy. Považujem to za mimoriadne dôležité najmä v súčasnej situácii, keď sa pripravuje zásadnejšia zmena organizačnej štruktúry MÚ s cieľom zefektívniť prácu úradu a spustenie klientskeho centra pre občanov,“ zhodnotil túto personálnu zmenu primátor mesta Miroslav Kollár, podľa ktorého sa navyše na Mestský úrad z Vodárenských a technických služieb vracia priame riadenie vykonávania cintorínskych služieb, starostlivosti o verejné osvetlenie, zeleň a údržbu komunikácií, čo tiež vytvára zvýšené nároky na kapacity a efektivitu úradu pri riadení, komunikácii a kontrole externých dodávateľov týchto služieb.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie