Zuzana Jakubičková Bowling

Postavičky snívajú sen o bronze, rozplynúť im ho môžu Štamgasti

Do konca dlhej bowlingovej sezóny 2012/2013 chýbajú už len štyri kolá a situácia sa na popredných tabuľkových miestach začína čoraz viac vyjasňovať.

Ilustračný obrázok k článku Postavičky  snívajú sen o bronze, rozplynúť im ho môžu Štamgasti

A skupina

Sugo Team sa prehrou s Postavičkami, zdá sa, definitívne zriekol medailového umiestnenia. Postavičky sú naopak tak vysoko ako doposiaľ ešte nikdy neboli a v nadchádzajúcom priamom súboji so Štamgastmi o 3. priečku budú proti favoritovi o to viac namotivovanejší. Prvý raz sa tak môže stať, že dvojročná hegemónia silnej štvorky (Krátky Proces, Cibak Team, Štamgasti a BMW Invest) bude narušená.

Dvojica najväčších ašpirantov na titul nezaváhala, Cibak Team, aj Krátky Proces naložili svojim súperom cez 1000-bodovú nádielku a veselo si tak kráčajú za svojim cieľom do veľkého finále naplánovaného na 13.mája. Kanárici však majú náročnejší žreb. Na sviatok práce ich čaká neľahká robota s Bacigala Teamom. Bacigala je po sérii úspešne zvládnutých turnajov povzbudená aj čerstvým skalpom BMW Investu.

B-Team je aj po siedmom kole naďalej bez bodu. Po rodinnom derby Jančekovcov bol o poznanie spokojnejší otec, než jeho syn. Camel, už nech dopadnú zvyšné zápasy akokoľvek, nehral ako nováčik len druhé finálové husle, ale bol prínosom.

Menej spokojnejší bude Z@vináč, ktorý nezvládol zápas s Haligales a tak ako Sugo Team aj on sa pripravil o medailu v nádejne rozohratej nadstavbe.

B skupina

Nečakane prekvapujúco vyznieva pohľad na tabuľku B-skupiny. Štyria nováčikovia súťaže zatiaľ obsadili prvých 5 miest a jediný, kto im ako tak stačí je Soroš. Ostatné ostrieľanejšie tímy odpočívajú na samotnom dne akoby nemali záujem zahrať si na záver ligy o Ligový pohár.

Po minulotýždňovom hernom výbuchu zabral Hotel Jeleň tak ako sa na lídra patrí a s Načo kukáte vyhral s vysokým súčtom 932. Konečne zabrali aj hráči Deicide, ktorí si taktiež výkonom cez 900 pripísali len druhé nadstavbové víťazstvo, keď im nestačili hráči Bowlingriders.

Real odprevadil na predposledné miesto OTC a Nepočujúci Team šokoval výhrou nad Laky Teamom. Triumf MIX-u nad HKM už bol viac menej očakávanejší, no, že Junior zdolá Soroš, tak to predpokladal málokto.

Po druhý raz v rade sa stal hráčom kola František Skalický s výkonom 368 bodov, najlepšou ženou sa s výborným súčtom 340 stala Petra Mlyneková.