Klaudia Goncalves Rôzne Správy Samospráva

Poslanci schválili zmenu: Vodárenská spoločnosť bude mať novú konateľku

Na decembrovom zastupiteľstve schválili poslanci Mestského zastupiteľstva menovanie do funkcie novej konateľky Vodárenskej spoločnosti Hlohovec. Moniku Budaiovú nahradí vo funkcii Beatrix Kopcová.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci schválili zmenu: Vodárenská spoločnosť bude mať novú konateľku
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Vodárenská spoločnosť Hlohovec, s. r. o. bude mať novú konateľku. Mestské zastupiteľstvo na rokovaní 5. decembra 2019 na základe výsledkov výberového konania schválilo návrh vymenovať do funkcie Beatrix Kopcovú, ktorá vo funkcii nahradí Moniku Budaiovú.

Výberové konanie na obsadenie funkcie konateľa spoločnosti Vodárenská spoločnosť Hlohovec, s.r.o., sa uskutočnilo 4. decembra 2019.

„Výberového konania sa zúčastnili dvaja prihlásení uchádzači, ktorí obaja spĺňali podmienky účasti,“ informovalo Mesto Hlohovec.

Ako ďalej informovala radnica, výberová komisia vyhodnotila Beatrix Kopcovú ako úspešnú uchádzačku výberového konania, ktoré malo verejnú a neverejnú časť. Získala maximálny možný počet hlasov komisie.

„Vodárenská problematika B. Kopcovej nie je cudzia. Do Hlohovca prichádza z pozície vedúcej investičného oddelenia a dodávateľských opráv v spoločnosti TAVOS Piešťany, a.s., kde pôsobí od roku 2016. Riadiace schopnosti nadobudla už aj ako vedúca oddelenia prírodných liečivých zdrojov a životného prostredia v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany, a.s. Vysokoškolský titul získala v odbore Vodné stavby a vodné hospodárstvo na Slovenskej technickej univerzite. Je držiteľkou osvedčenia o odbornej spôsobilosti na prevádzkovanie verejných vodovodov pre kategóriu V-I a osvedčenia o odbornej spôsobilosti na prevádzkovanie verejných kanalizácií pre kategóriu K-I,“ informovala radnica.

Termín ustanovenia novej konateľky do funkcie bude určený na základe dohody s terajším zamestnávateľom. Najneskorší termín je 1. marec 2020. Dovtedy povedie VSHC doterajšia konateľka Monika Budaiová. Tá odchádza z funkcie z dôvodu prijatia inej pracovnej ponuky. Poslanci schválili menovanie Beatrix Kopcovej do funkcie na zasadnutí MsZ dňa 5. decembra 2019.

Foto: ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie