Erik Bojničan Samospráva

Poslanci odklepli nové osvetlenie, je tam však ALE: Koľko nás to bude stáť?

Mestský poslanci odklepli žiadosť o financie na nové osvetlenie. Mesto si od tohto kroku sľubuje úsporu nákladov.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci odklepli nové osvetlenie, je tam však ALE: Koľko nás to bude stáť?
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Poslanci mestského parlamentu schválili žiadosť o finančný príspevok na podporu obnovy verejného osvetlenia . Túto podľa radnice vyhlásilo Ministerstvo hospodárstva SR. Výška dotácie o ktorú mesto žiada je na úrovni 750 tisíc eur.

Ako uviedol primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár, v prípade úspechu v tejto výzve by bolo možné do konca tohto roka vymeniť takmer polovicu svetelných bodov verejného osvetlenia v Hlohovci, čo by v tejto obnovenej časti siete prinieslo úsporu nákladov na prevádzku viac ako 50 %.

Spolufinancovanie je podľa primátora na úrovni 5%. „V tejto chvíli v rozpočte máme peniaze, pretože sme stiahli polovicu nákladov na verejné osvetlenie na druhý polrok z VaTS do mesta. Do júnového rozpočtu budeme navrhovať explicitne vyčleniť peniaze na spolufinancova­nie,“ povedal Kollár.

Ako ďalej uviedol primátor, komplikácie by mohli nastať v prípade pridelenia menšej sumy o akú mesto žiada. „Keby nám zo 750 tisíc žiadaných dali 200 tisíc a my by sme mali dofinancovať 550 tisíc tak do toho zmluvného vzťahu mesto nepôjde, lebo tieto financie nemáme,“ hovorí primátor.

„Dúfam, že keď budeme úspešní budeme úspešní v plnej výške,“ uzavrel primátor.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie