Polícia prosí o pomoc pri pátraní: Hľadá dvoch mužov

Polícia prosí verejnosť o pomoc. Pátra po dvojici mužov. Jeden sa vyhýba trestnému konaniu a druhý bol odsúdený a nenastúpil do výkonu trestu.

Júlia Vargová

Podľa informácií od hovorkyňa KR PZ v Trnave, Márie Linkešovej, polícia žiada občanov o pomoc pri pátraní po hľadanej osobe menom Dušan Tušim. „Na 40-ročného muža z Hlohovca – Šulekovo, vydal Okresný Súd Levice príkaz na zatknutie pre zločin krádeže. Hľadaný sa v mieste trvalého bydliska nezdržiava a vyhýba sa trestnému konaniu,“ uvádza hovorkyňa.

Linkešová ďalej opisuje, že Dušan Tušim je 176–180 cm vysoký, strednej postavy, má krátke hnedé vlasy a rovnakej farby oči. Popis oblečenia nie je známy.

Hovorkyňa tiež uvádza, že polícia pátra aj po 32-ročnom Trnavčanovi, Marekovi Jillym, ktorý sa v minulosti zdržiaval na adrese v obci Zavar. „Na muža vydal Okresný súd Topoľčany príkaz na dodanie do VTOS Nitra pre prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku,“ vysvetľuje.

Marek Jilly je 176–180 cm vysoký, zavalitej postavy, má krátke hnedé vlasy a zelené oči.

Ak ste hľadané osoby spoznali a poznáte miesto ich súčasného pobytu, akékoľvek informácie môžete zavolať na policajnú linku 158, alebo napísať cez súkromnú správu cez facebook Polícia Slovenskej republiky.

Zdroj: Dnes24.sk