Krimi

Policajti kontrolovali vodičov: Odobrali techničáky, zistili aj prekročenia rýchlosti

Muži zákona si v Trnavskom kraji posvietili na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti. Odhalili desiatky previnilcov.

Ilustračný obrázok k článku Policajti kontrolovali vodičov: Odobrali techničáky, zistili aj prekročenia rýchlosti
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Ako informuje polícia Trnavského kraja na sociálnej sieti, v utorok 23. júla si preverili vodičov na cestách v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany. ”Počas štvorhodinovej akcie, ktorá začala o 14.00 h, zistili policajti na cestách 72 priestupkov v doprave,” informujú muži zákona.

Najčastejšie sa malo jednať o prekročenie maximálne povolenej rýchlosti v obci a mimo nej. ”Viac ako polovica vodičov, t. j. 38 prekročila rýchlosť jazdy, ďalších 10 vodičov počas jazdy telefonovalo a 9 nebolo riadne pripútaných bezpečnostným pásom,” dodáva polícia.

”V úseku za Piešťanmi mimo obce, kde je stanovená maximálna rýchlosť 90 km/ hod, namerali jednému vodičovi z okr. Piešťany rýchlosť až 153 km /hod.” opisuje utorňajšieho rekordéra polícia na sociálnej sieti.

Trom vodičom museli policajti zadržať tabuľky s evidenčným číslom pre zlý technický stav.

U dvoch cyklistov zistili požitie alkoholu. Ako informuje polícia: ”Jeden mal 0,36 mg/l a druhý 0,61 mg/l alkoholu v dychu. V jednom prípade namerali alkohol aj vodičovi auta. Pri orientačnej dychovej skúške mu zistili najskôr 0,36 mg/l a pri opakovanej bola hodnota ešte vyššia a to 0,41 mg/l.”

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie