Rastislav Búgel Bowling

PokecKuKolu 9.

Toto kolo prinieslo len 5 výkonov jednotlivcov, ktorí prekonali 300 – bodovú hranicu . Žiadna sláva by to nebola, keby sme nezaznamenali opäť nový rekord MBL !

Pričinila sa oň Iveta Ághová, ktorej v pondelok padalo takmer všetko. Nahádzala 364 bodov a o priam neuveriteľných 31 kolov tak prekonala bradatý rekord Moniky Králičovej v maxime zhodených kolov ženy na zápas.

Inak zápasy deviateho hracieho dňa nepriniesli žiadne prekvapenia na úkor favoritov, čo možno tiež pokladať za raritu.

ŠTAMGASTI vs POSTAVIČKY bol úvodný zápas dňa ktorý veľa vzruchu nepriniesol. Príčinou bolo najmä to, že ŠTAMGASTI si už v prvom polčase vypracovali dostatočný náskok v podobe 121 bodov a zápas sa už do samého záveru dohrával v tréningovom tempe. Najlepší hráči POSTAVIČ-iek prenechali voľné pole k zápasovému rozohratiu menej vyťažovanej trojici. A tak mali ŠTAMGASTI cestu k svojmu ôsmemu víťazstvu v súťaži uľahčenú. ŠTAMGASTI vyhrali presvedčivým rozdielom 126 bodov, no nie už tak presvedčivým súčtom 820. Hráčom zápasu sa stala hráčka Monika Králičová s 290 bodmi, čo opäť len dokumentuje pondelkovú bowlingovú impotenciu mužskej časti osadenstva.

O poznanie vyrovnanejší súboj sme mohli sledovať v dueli SOROŠ – BOWLINGRIDERS. Škoda, že hráči SOROŠ-u nedokázali s favoritom nahádzať aspoň svoj štandardný priemer, mohlo to byť na záver zápasu ešte zaujímavejšie. Hráči BOWLINGRIDERS totiž nemali svoj deň. Tibor Halás nahádzal „len“ 266 bodov a stálo ho to vedúce postavenie v tabuľke jednotlivcov, ktoré si držal niekoľko týždňov. Svoje osobné minimum si dokázala vytvoriť aj Monika Uhlárová, našťastie pre zmenu svoje maximum odviedol za tento ročník Peter Slovák a možno práve jeho zlepšený výkon rozhodol, že BOWLINGRIDERS porazil SOROŠ o tesných 24 kolov.

Všeobecne sa čakalo, že BACIGALA TEAM už po dlhých kolách bez zisku bodu musí zabrať, aj keď opäť sa jej do cesty postavil súper z kvalitatívne vyššieho ratingu. SUGO TEAM keď má svoj deň dokáže poraziť každého, zvlášť keď nastúpi do zápasu Ivan Suchánek, ktorému zápas pred tým nevyjde, pretože 2 krát za sebou nedokáže podať podpriemerný výkon. Minule sa mu to stalo a teraz viditeľne s odhodlaným výrazom v tvári sa to chystal odčiniť. A aj sa mu to podarilo. Spolu s Jánom Hrnčárom zhodili každý po 280 kolov a s prispením Janky Luščonovej nahádzali solídny súčet 835 bodov. Chalani z BACIGALA TEAM-u opäť nehrali zle, no ako jednotlivci sa prezentujú nevyrovnanými výkonmi na oboch dráhach. V tomto zápase to potvrdil Daniel Čulák (102+160) a Peter Moravčík (164+102). Sú to čísla diametrálne odlišné. Celkový súčet je však potom len priemerný. A to na víťazstvo s vyrovnanejšie hrajúcim súperom nemôže stačiť. BACIGALA prehrala o 43 bodov a vidina umiestnenia v prvej desiatke je už takmer nereálna.

Z@VINÁČ vstúpil do stretnutia proti DEICIDE svižne a do polčasu si vypracoval slušný 47 bodový náskok, keď družstvo ťahali najmä Martin Poitz a Timotej Černý. Po výmene dráh za však zmenili aj výkony aktérov zápasu. Zrazu to začalo padať hráčom DEICIDE, najviac ich najlepšiemu hráčovi Braňovi Rácikovi, ktorý v druhej runde zvalil 157 kolov a tak bolo pred poslednými hodmi Timoteja Černého všetko otvorené. Črtalo sa dokonca možné prekvapenie , DEICIDE viedol v danej chvíli o 11 bodov. Timotej ale preukázal pevné nervy. Do „plných“ zhodil 8 kolov, v dorážke nezaváhal a aby to nebolo málo, v bonusovom hode chladnokrvne hodil strike . Z@VINÁČ tak vyhral o 9 bodov a naďalej si drží šiestu pozíciu v tabuľke.

Vyhrotený súboj podporovaný zaujímavými vzájomnými stávkami na víťaza sa očakával v zápase HALIGANDA – THE GALES. O to, že nešlo o malé stávky nás presvedčili oba tímy, ktoré si v tomto stretnutí urobili svoje maximálne výkony a najmä HALIGANDA prvý krát vôbec v tomto ročníku nazrela za 800-bodovú métu. A ešte ako výrazne!! Skrátka išlo sa na doraz. Prehrať nechcel nikto, súperi sa striedali vo vedení a v polčase bol náskok HALIGANDY len 21 bodov. V druhom dejstve výkony gradovali, žiadny hráč nehodil menej ako v 1. runde, no HALIGANDA bola o kúsok lepším tímom a držala THE GALES na uzde s dostatočným náskokom, ktorý k záveru narástol na konečný rozdiel 38 bodov. Hráči HALIGANDY vytvorili súčet 863 bodov a treba s nimi vážne počítať v ďalšej fáze súťaže. Vynikol najmä Ľubomír Štefek, ktorý zhodil 326 kolov. V radoch THE GALES bol najlepším hráčom s osobným maximom 280 bodov Robo Kňazovický.

Vedúci tím súťaže CIBAK TEAM nastupoval na svoj ďalší zápas proti poslednému družstvu tabuľky HRBATA a nikto nepochyboval, že by sa malo zrodiť prekvapenie. Od úvodných hodov cibáčikovcov náskok lídra utešene narastal a záverečný sumár vyznel presvedčivo, CIBAK TEAM zdolal hráčov HRBATA o 270 bodov. Na dráhach žiaril najmä Tomáš Wesolowski, ktorý sa výkonom 328 bodov dostal v tabuľke jednotlivcov MBL na prvé miesto . Krásne hody, umocnené presnými dorážkami predviedla aj Danka Wesolowská a len 2 body ju delili od tristobodovej hranice. CIBAK TEAM si tak s okliešteným kádrom naďalej drží 1. miesto v tabuľke a manažér Tibor Wesolowski môže byť zatiaľ nadmieru spokojný.

Pred zápasom LAKY TEAM – BMW INVEST asi hráči LAKY TEAM-u moc s bodmi nerátali, pretože nenastúpili na duel v najsilnejšom zložení. Ich súper BMW INVEST však príliš na to nehľadel a hral si svoju hru. Jozef Kuča oproti minulotýždňovému nezdaru tentoraz hral ako vymenený a jeho 339 bodov nepotrebuje komentár. Za asistencie Roba Knoteka s 296 bodmi a Fera Skalického s 294 bodmi sa súčet hráčov BMW INVEST-u vyškriabal na číslo 929 a bol to najlepší výkon družstva v deviatom kole. Hráči LAKY TEAM-u sa po troch prehrách v rade prepadávajú v tabuľke čoraz nižšie a tento samospád sa určite pokúsia zastaviť o týždeň. Čaká ich zlepšujúci sa NEPOČUJÚCI TEAM. Okrem tohto zápasu som určite zvedavý aj na to ako sa na zápas proti BMW INVEST-u namotivujú hráči HALIGANDY. 2 kolá za sebou sa bez prekvapení určite nezaobídeme..

A už práve spomínaný NEPOČUJÚCI TEAM vyzval v tomto kole k súboju HKM. Tabuľkoví susedia predviedli vyrovnané výkony, o poznanie sa v prvej fáze darilo viac triu nepočujúcich a dráhy sa menili za ich 38 bodového náskoku. Hráči HKM s novou akvizíciou v tíme Jozefom Motálikom sa s touto situáciou nechceli zmieriť a druhú časť hry boli pre zmenu lepší oni. Zvlášť Ján Kozák sa vrátil späť nielen z Tatier,ale aj k číslam, ktoré od neho čakáme. Stal sa hráčom zápasu so súčtom 271 bodov , no ani to k bodom napokon nestačilo. Nepočujúcim sa tentoraz po vedení v polčase neroztriasli kolená a dôležité 2 body o priamu konfrontáciu v súboji o 18. priečku si ustrážili.

Hráči OTC v prípade víťazstva nad B-TEAM-om mohli svojho súpera v tabuľke preskočiť a tak sa očakával vyrovnaný zápas. Napínavý nervák do samotného záveru sa však nekonal. Pričinila sa o to svojím výkonom Iveta Ághová, ktorá budila mienku, že sa na bowlingových dráhach priam narodila. Vychádzalo jej takmer všetko, hrala ako z partesu obe dráhy spôsobom, ktorý vyrážal dych. Nadnesene povedané 2 Ivety by v pondelok na trojicu B-TEAM-u stačili. Jej neuveriteľných 364 bodov sa stalo základom nového ženského rekordu MBL, ktorý asi ťažko niektorá ďalšia bowlingáčka prekoná. Latka je nastavená poriadne vysoko. OTC zásluhou Ivety vyhralo o 94 bodov a posunulo sa na 15. miesto tabuľky. Iveta sa zároveň stala hráčkou kola, keď za sebou zanechala celú zahanbenú, mužskú, „bowlingovú pospolitosť“.

REAL proti favoritovi z tímu KRÁTKY PROCES mal šancu na víťazstvo len za predpokladu, že zopakuje výkon z uplynulého týždňa kedy zhodil skvelých 867 kolov. V prvej časti hry sa našťastie pre trápiacich sa hráčov Krátkeho Procesu trápili aj hráči REAL-u a bodové súčty boli priam žalostné. Po obrátke kvalita hodov nabrala už prísnejšie parametre a hráči REAL-u prinútili prebrať malátnych „kanárikov“ . Pri hráčoch REAL-u zaujali dve udalosti: – výkon Erika Rácika v 2. runde, ktorý zvalil 181 kolov (v prvej hre len 96 bodov) a skutočnosť, že prvý raz v tomto ročníku MBL porazil otec Miloš Korman syna Andreja . REAL hoci zlepšeným výkonom napokon Krátkemu Procesu podľahol rozdielom rovných 100 bodov. Môže sa však revanšovať už v budúcom kole proti BOWLINGRIDERS. Šance proti ďalšiemu favoritovi rozhodne nemá mizivé.

V deviatom kole sa do 2. ročníka MBL aktívne zapojil už stý hráč!! Ak som spomínal rekord Ivety, tak toto je taký spoločný rekord nás všetkých. Na rozdiel od rekordu Ivety sa mi však tento spoločný rekord zdá reálne viac prekonateľný.

Hodu zdar želá: „reportér Zdeno“

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie