Zuzana Jakubičková Bowling

PokecKuKolu 5n kolo

Piatym kolom sa nadstavbová časť prehupla do svojej druhej polovice. Jednotlivé zápasy priniesli niekoľko menších, ale aj obrovských prekvapení.

Zvlášť v B skupine sa situácia v čele tabuľky nanajvýš dramatizuje. Prvé prehry si pripísali BACIGALA TEAM a OTC. Naopak, šokujúcim výsledkom si prvé víťazstvo vychutnala HRBATA . V A skupine si dvojica favoritov – KRÁTKY PROCES a CIBAK TEAM drží neporaziteľnosť naďalej a pred prenasledovateľmi si tieto tímy zabezpečili už bezpečný náskok. S najväčšou pravdepodobnosťou tak víťaz MBL vzíde z ich vzájomného súboja v záverečnom kole. Opäť sa až 27 hráčov vyplo k trojstovkovým výkonom, priemery jednotlivých hráčov sa tak utešene vylepšujú.

B-skupina

Hráčom THE GALES vyšiel prvý polčas s NEPOČUJÚCIM TEAM-om na výbornú a náskok 45 bodov sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. NEPOČUJÚCI TEAM síce manko pomaly sťahoval, ale 13 kolov čo len k bodu predsa v závere chýbalo . Víťazstvo THE GALES posunulo do prvej štvorky , NEPOČUJÚCI TEAM pokračuje v sérii tesných prehier a stáva sa tak najsmolnejším tímom nadstavby . Michal Šišan bol s 315 bodmi opäť najlepším hráčom THE GALES, u zdolaného tímu zhodil 303 kolov Dušan Kollár.

Obrovského prekvapenia sme sa dočkali v zápase SOROŠ – HRBATA. Trápenie hráčov SOROŠ-u nemá už dlhšiu dobu konca a HRBATA to dokonale využila. Vyhrala dokonca na oboch dráhach . Polčasový náskok o 2 body v závere duelu navŕšila na rozdiel 50 bodov a pripísala si tak nečakané prvé dva body do tabuľky, čo znamená, že už nefiguruje na poslednom mieste MBL. Fantastický výkon predviedol Miloš Hrčka, ktorý svoj zápasový súčet uzavrel na 325 bodov.

Po počiatočných super výkonoch stráca OTC dych. Hráči LAKY TEAM-u mu uštedrili prvú nadstavbovú porážku. OTC už minulý týždeň vyhralo s nízkym súčtom so šťastím. Tentoraz nepomohlo ani to. Vydovolenkovaní hráči LAKY TEAM-u mali v zápase o porovnanie viac síl. O ich výhru o 128 bodov sa postarali hlavne meninoví oslávenci, Jozef Trnený s 334 bodmi a Jozef Libant s 300 bodmi. Situácia v čele tabuľky sa tak začína výdatne zauzľovať .

Po úbytku formy hráčov HKM v minulých kolách mal mať REAL jednoduchú úlohu. Po prvom polčase to tak aj vyzeralo, REAL viedol o 70 bodov. HKM však naštartoval k nevídanému finišu. REAL sa v závere zápasu nevdojak musel o výsledok triasť. Hráčom HKM napokon obrat nevyšiel, prehra o 17 kolov je však viac než tesná . Nič to však nemení na tom, že momentálne drží po tomto kole čierneho Petra v rukách HKM. Najlepšími hráčmi svojich celkov boli Erik Rácik s 317 bodmi resp. Ján Kozák s 299 bodmi.

Súboj dvoch vážnych kandidátov na víťaza skupiny BACIGALA TEAM – B-TEAM mal vyrovnaný priebeh. Úvod síce jasne vyznel v prospech béčkarov, no po krkolomnej stíhacej jazde BACIGALA TEAM-u to bolo v závere veľmi tesné. B-TEAM si ale víťazstvo už nedal vziať. Rozhodol rozdiel 21 bodov. Dano Čulák zhodil 311 kolov, u víťaza sa trojstovkovými hodmi prezentovali Milan Barek (318) a Ivan Barek (310). V tabuľke tak síce zdolaná BACIGALA tróni ešte na prvom mieste, no nepríjemne jej už na chrbát dýcha práve B-TEAM.

A-skupina

Hráči BOWLINGRIDERS sa pomaly rozbiehajú. Presvedčil sa o tom DEICIDE, ktorý v tomto zápase výrazne pohorel . BOWLINGRIDERS už v polčase viedol o 100 kolov, druhý polčas svoj náskok navýšil na priepastných 180 bodov . Opäť sa v tom najlepšom svetle prezentovala Monika Uhlárová, ktorá nazbierala 349 bodov a na prekvapenie zostala jedinou trojstovkárkou zápasu. Zároveň sa Monika stala hráčkou kola ! Druhou výhrou v slede sa BOWLINGRIDERS prepracoval už na piatu pozíciu, DEICIDE sa ocitol na samom chvoste tabuľky.

BMW INVEST bol vysokým favoritom v zápase s HALIGANDOU. No jeho najskúsenejší hráči prvú rundu absolútne nezvládli a tak pre zmenu vynikajúco hrajúca HALIGANDA viedla v polčase o neuveriteľných 83 bodov. BMW INVEST sa samozrejme prebral a náskok začal výrazne sťahovať, no už to jeho hráčom nebolo nič platné. HALIGANDA nečakane triumfovala rozdielom 13 kolov , stačilo jej na to pritom získať nevýrazných 879 bodov. Za BMW sa cez 300 dostal len Ervín Soják so súčtom 322, u HALIGANDY to dokázali dvaja hráči. Ľubomír Cibuľka zhodil 311 kolov a Ľubomír Štefek 308.

POSTAVIČKY v dueli s CIBAK TEAM-om hrali prvú rundu veľmi dobre a aj keď ju prehrali rozdielom 32 kolov, boli stále v hre . CIBAK TEAM ale nerád stráca body a tak svoj výkon v druhej časti hry ešte vylepšil. Favorit tak napokon presvedčivo zvíťazil kvalitným súčtom 971 bodov rozdielom 102 kolov. V zápase sme videli až piatich trojstovkárov. Na strane POSTAVIČIEK to boli Jozef Zeisel s 308 bodmi a Miloš Kvasňovský s cifrou 317, na strane víťaza to bola opäť celá trojica: Tomáš Wesolowski dosiahol 346 bodov, Danka Wesolowska 320 a Vlado Halás, čerstvý víťaz prestížneho turnaja MASTERS 2012, zhodil 305 kolov. POSTAVIČKY sú predposledné , CIBAK TEAM-u v tabuľke pravdy patrí druhá priečka .

Vynikajúci zážitok ponúkol zápas Z@VINÁČ – SUGO TEAM. Vyrovnané celky predvádzali vyrovnané, ale čo je dôležité, aj kvalitné výkony. Polčas skončil remízou 454:454 a v druhej runde sa začínalo odznova. Napínavý triler skončil až poslednými hodmi. Viacej šťastia sa v závere usmialo na hráčov SUGO TEAM-u, ktorí zdolali Z@VINÁČ o viac než tesných 7 bodov . Za zdolaných potvrdil nárast formy Thomas Poitz s 314 bodmi a tradične nesklamal ani Timotej Černý s 352 bodmi, čo bol najvyšší súčet dosiahnutý v tomto kole . Za víťazov odohrali skvelé predstavenie Hrčárovci. Neudržateľná bola opäť Anka, ktorá si pripísala 339 bodov, jej syn Ján zhodil 315 kolov .

Šlágrom kola sa zavŕšil 5. hrací deň. Súboj prvého celku s tretím, to bol duel KRÁTKY PROCES – ŠTAMGASTI. Kanárici veľmi túžili vrátiť ŠTAMGAST-om prehru zo základnej časti a víťazstvom si upevniť pozíciu v čele MBL. Podarilo sa im to. Po polčasovom rezultáte, keď zvalili 503 kolov si vypracovali sľubný náskok šesťdesiatich kolov. ŠTAMGASTI však boli druhú rundu nebezpečnejší, navyše túto rundu aj o 12 kolov vyhrali. Celkovo však Yellow Expressu podľahli o 48 kolov, keď KRÁTKY PROCES nahádzal maximálny tímový súčet kola – 980 bodov. O tento súčet sa podelili nasledovne: Miro Halás – 318b, Katka Šefraníková – 318b a Zdeno Šefraník – 344b. ŠTAMGASTI pridali trojstovkároch dvoch vďaka Králičovcom. Monika zhodila 302 kolov a Milan sa delí s Timotejom Černým o najlepší výkon dňa s 352 bodmi. Výsledok zápasu nezmenil postavenie mužstiev v tabuľke. KRÁTKY PROCES je naďalej prvý, ŠTAMGASTI vďaka zaváhaniu BMW INVEST-u si držia bronzovú priečku.

zdroj: MBL Hlohovec