Rastislav Búgel Bowling

PokecKuKolu 17 - rekordné kolo

Kronika MBL od svojho založenia nepamätá toľko vzruchu, koľko narobilo práve skončené, tohto sezónne 17. kolo . Padali rekordy, ale aj favoriti.

Neoficiálnym rekordom asi dlho zostane počet tristovkárov na 1 hrací deň. V pondelok ich bolo neuveriteľných 23! Aby toho nebolo málo, dočkali sme sa aj prvej tisícky . Vytúženého cieľa dosiahli hráči KRÁTKEHO PROCES-u, ktorí sa v zápase o prvé miesto zdravo vyhecovali a navýšili svoj doposiaľ platný tímový rekord v počte zvalených kolov v zápase o 16 bodov na rovnú tisícku! 17. kolo sa bolo rozhodne na čo pozerať…

Menšie prekvapenie sa zrodilo hneď v prvom zápase. Hráči SOROŠ-u v zápase proti B-TEAM-u len potvrdili herný kŕč, ktorý ich sprevádza posledné zápasy. Po siedmych kolách dosadili do zostavy Zuzanu Slobodovú, ktorá s výkonom 292 bodov prehádzala a zahanbila svojich skúsenejších , no naďalej sa trápiacich mužských spoluhráčov. B-TEAM si do polčasu vytvoril náskok, ktorý si už do konca zápasu ustrážil.

Druhý zápas a druhé prekvapenie. BOWLINGRIDERS opäť nezvíťazil . O skalp ich pripravil v životnej forme hrajúci Z@VINÁČ, ktorého hráči nahádzali tímové maximum. Z@VINÁČ dosiahol 936 bodov a vyhral rozdielom 57 kolov . Tibor Halás sa opäť stal najlepším hráčom BOWLINGRIDERS, k celkovému súčtu 350 bodov mu dopomohol najmä výkon v druhej runde, v ktorej zvalil 209 kolov . Za Z@VINÁČ hrala excelentne celá trojica. Vytiahla sa hlavne Mirka Chmelková s vlastným osobákom – 327 bodov , Timotej Černý ju nasledoval len o niečo menej kvalitným súčtom – 311 bodov, no a tretiemu do partie, Thomasovi Poitzovi chýbali k bránam tristovky len 2 body. Mirka Chmelková sa pritom stala hráčkou kola . BOWLINGRIDERS, zdá sa, si predsa len piatu priečku udrží. Z@VINÁČ si to v priamom súboji o šieste miesto už o týždeň rozdá s POSTAVIČK-ami.

Prekvapení neubúdalo. Naopak. V treťom hranom zápase nastúpili hráči THE GALES, oslabení o lyžiara Michala Šišana, na zápas proti REAL-u a podali podpriemerný výkon . Najmä Robo Kňazovický nebol vo svojej koži a dokázal si vyrobiť osobné minimum. REAL to patrične využil, navrátilec do zostavy Erik Rácik opäť raz rozhodol zápas. S jeho výkonom 339 bodov dominoval REAL s prehľadom o 83 kolov .

Až v štvrtom zápase sa potvrdili papierové prognózy a favorit nezaváhal. Hráči BACIGALA TEAM-u knokautovali hráčov HRBATA víťazstvom o 181 bodov. Na strane porazeného tímu vynikol výkon Karola Babica v druhej runde, keď zvalil 177 kolov . V tábore BACIGALA TEAM-u sme sa dočkali dvoch tristovkárov, Dano Čulák zvalil 308 a Peter Moravčík 316 kolov. BACIGALA vyhrala štvrtý zápas v rade, ale prekvapivé výsledky DEICIDE a SUGO TEAM-u jej vzápätí s takmer určitosťou vystavili STOP-ku k postupu do finálovej desiatky .

Ďalším tímom, ktorý si vylepšoval štatistiky bol NEPOČUJÚCI TEAM v zápase proti ŠTAMGAST-om. Ani skvelých 880 bodov však k bodom neviedlo. ŠTAMGASTI ďalšie prekvapenie dňa nedopustili, do záverečných hodov dokonca bojovali o rekord družstva v počte zhodených kolov na zápas. ŠTAMGASTI vyhrali s výkonom 968 bodov, čím si vyrovnali vlastný tímový rekord z pred týždňa . V zápase sa predviedli až štyria tristovkári. Za NEPOČUJÚCI TEAM bol najlepší Juraj Tesár s 315 bodmi , u víťaza excelovalo celé trio, Milan Králič –326b, Monika Králičová-325b a Dušan Genov-317b. Víťazstvo ŠTAMGAST-ov ako sa neskôr ukázalo, ich vyhuplo na tretie miesto tabuľky, ktoré by už mali do konca základnej časti udržať.

Najprekvapivejšieho výsledku dňa sme sa dočkali v zápase DEICIDE – BMW INVEST. DEICIDE ťahalo 6 zápasovú šnúru výhier, favoritom bol však rozhodne tím BMW INVEST-u. Jeho hráči ale nemali svoj šťastný deň. Fero Skalický hádzal hlboko pod svoje možnosti , Ervín Soják nezopakoval skvelý výkon z minulého kola a ako tak prísnejšiu kritiku znesie len výkon Jožka Kuču, ktorý sa dopracoval k 311 bodom. Hráčom DEICIDE tak aj druhý najlepší tímový výkon v prebiehajúcej MBL postačil na výhru o 33 kolov. Aj tu bol jeden tristovkár, Braňo Rácik zhodil 324 kolov. Hráči DEICIDE boli po dueli vysmiati , určite ani vo sne im nenapadlo, že na postupovú istotu do lepšej nadstavbovej skupiny nebudú musieť čakať až do budúco týždňového zápasu s REAL-om .

HALIGANDA vstupovala do zápasu s LAKY TEAM-om so zámerom získať potrebné 10 víťazstvo v základnej časti. LAKY TEAM jej to však svojim výkonom v prvej časti vôbec neuľahčil a do druhého dejstva išla HALIGANDA s mankom 58 kolov. Druhá časť zápasu už pre LAKY TEAM tak skvelá nebola, hráči zhodili o 100 kolov menej ako v prvej runde a tak to HALIGANDA využila k obratu. V jej radoch žiaril Ľubomír Cibuľka s 327 bodmi , u ktorého už býva zvykom, že ku koncu zápasu hrá omnoho lepšie ako v jeho úvode. Najmä jeho pričinením HALIGANDA zápas napokon zvládla, vyhrala o tesných 26 kolov a doplnila zoznam mužstiev v nadstavbovej finálovej skupine . Ešte jeden hráč HALIGANDY sa preniesol cez 300 bodov, bol ním Ľuboš Chynoradský so súčtom 305. U LAKY TEAM-u vyrovnané výkony predviedol len jeden hráč, Jozef Trnený sa vyšplhal na 309 bodov . Otto Goda si výrazne vylepšil osobák na 292 bodov. LAKY TEAM tak nedokázal udržať vynikajúce pozície z úvodu základnej časti, pomalé prepadávanie v tabuľke ho dnes už s určitosťou stojí účinkovanie v lepšej nadstavbovej skupine .

HKM – OTC bol zápas susedov v tabuľke a právom sa čakal vyrovnaný zápas. OTC však drámu ani zďaleka nepripustilo, zvíťazilo svojim novým tímovým rekordom (868 bodov) o výrazných 152 kolov , pričom energiou a presnou muškou oplývala hlavne Janka Káčerová, ktorá vylepšeným osobákom – 302 bodov , prvý raz v histórii nazrela do klubu tristovkárov.

POSTAVIČKY v dueli so SUGO TEAM-om opäť nechali svojich najlepších hráčov oddychovať. Proti HALIGANDE to minulý týždeň nevadilo, SUGO TEAM hral ale o poznanie lepšie. Ivan Suchánek na svoju nestabilnú výkonnostnú sínusoidu už dávno zabudol, jeho 324 bodov je toho dôkazom . Anke Hrnčárovej po dlhej odmlke bowling zachutil, 316 bodov je tiež pekné číslo , no a Jánovi Hrnčárovi chýbal k tristovke len jediný bod. Proti takýmto číslam SUGO TEAM-u, ktorý si taktiež vylepšil tímové maximum , nemali POSTAVIČKY žiadnu šancu. Výhra SUGO TEAM-u o 194 bodov nepotrebuje žiadny komentár . SUGO TEAM je posledným tímom, ktorému chýba postupová istota. K definitíve mu stačí vyhrať už len 1 z dvoch zápasov s tabuľkovo horšími súpermi, poprípade si zachovať lepší priemer od BACIGALA TEAM-u.

No a záver zaobstaral očakávaný zápas o lídra základnej časti. KRÁTKY PROCES hral posledné zápasy vo vynikajúcej forme a tak šance proti dovtedy vedúcemu CIBAK TEAM-u sa odhadovali k pomeru 50:50 (bookmaker a manažér CIBAK TEAM-u mal jediný nastavené iné, pre KRATKY PROCES dosť negatívne hodnoty). Predzápasovému dianiu nechýbalo doberanie, či jemné zastrašovanie súpera. Išlo predsa o veľa. KRÁTKY PROCES tento tlak ustál viditeľne lepšie, v zápase mu vychádzalo takmer všetko. CIBAK TEAM už tak nebezpečný nebol , darilo sa jedine Tomášovi Wesolowskému, ktorý zhodil 337 kolov , no sám na všetko nestačil. Pavol Tkáč a hlavne Vlado Halás mali tak trochu aj smolu a na zápas príliš veľa nakumulovaných splitov (pozn. –inak nazývaných „upírov“) , ale to neuberá na hodnote inak zaslúženého víťazstva „kanárikov“ z KRÁTKEHO PROCES-u, ktorí sa na zápas poctivo pripravili. No a hovorí sa, že šťastie praje pripraveným, niektoré hody nového lídra MBL boli priam ukážkové aj keď s patričnou dávkou pani Šťasteny. Výsledný efekt sa preniesol do nového tímového rekordu MBL, ktorý má odteraz okrúhlu a závideniahodnú hodnotu. Konečne sme sa dočkali a máme na svete výkon – 1000 bodov v zápase o ktorý sa pričinila nasledujúca trojica : Miro Halás – 353 bodov (hráč kola!) Katka Šefraníková – 308 bodov Zdeno Šefraník – 339 bodov

KRÁTKY PROCES si tak splnil cieľ – ísť do nadstavby čo z najvýhodnejšej pozície. Do konca základnej časti ho o tento zámer môže pripraviť už len OTC alebo HALIGANDA. CIBAK TEAM už po zápase otvorene volal po vendete. Je však kopec ďalších kvalitných tímov, ktoré si v tom najsilnejšom možnom zložení budú v nadstavbe brúsiť zuby na čo najlepšie umiestnenie. 17. hrací deň, plný prekvapení a veľkolepých výkonov, dal prakticky odpoveď na všetky nezodpovedané otázniky, v nadstavbe sa však bude prakticky začínať odznova.

17KOLO_MBL
2
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie