Zuzana Jakubičková Bowling

PokecKuKolu

Výkony hráčov so záverom druhého ročníka MBL gradujú, rekordných 27 hráčov, čo je takmer polovica, nahádzalo súčty s minimálnou cifrou 300 . Zarážajúce je, že až nadpolovičná väčšina z nich, presne 14, pôsobí v B – skupine, kde sa o titul nehrá .

Celkovo po 3. kole nadstavby ešte pätica družstiev neokúsila trpkosť porážky, prekvapením je hlavne umiestenie hráčov OTC, ktorí sa oproti nadstavbe zlepšili v priemere cez 150 kolov na zápas! V boji o titul si strážia svoje pozície podľa predpokladov naďalej tímy KRÁTKEHO PROCES-u, CIBAK TEAM-u, BMW INVEST-u a taktiež, hoci s jedným zaváhaním aj ŠTAMGASTI.

B-skupina

V úvodnom zápase potvrdili vzostup formy hráči BACIGALA TEAM-u proti HKM. Favorit deklasoval súpera jednoznačným spôsobom a potvrdil tak, že neúčasť v A skupine pre tento ročník bola len nešťastná náhoda. Darilo sa najmä Danovi Čulákovi, ktorý dosiahol 358 bodov a Petrovi Moravčíkovi s 336 bodmi . BACIGALA zvíťazila navyše kvalitným tímovým súčtom 974 a právom jej tak patrí prvé miesto v B skupine. HKM naopak stále nevie prekročiť svoj tieň a sídli na predposlednom mieste tabuľky bez vyhratého, čo len jedného zápasu .

V druhom zápase to bolo oveľa vyrovnanejšie. THE GALES vyzval o body B-TEAM. Súboj celkov, ktoré sa budú snažiť o umiestnenie v prvej štvorke mal spád aj kvalitu. B-TEAM napokon zvíťazil o 44 bodov, hlavne preto, že celá trojica podala viac než priemerné výkony . Vynikol Milan Barek s 325 bodmi a úspešná bola aj Martina Šnajdarová, ktorá zvalila 302 kolov. V tíme THE GALES zahrali dobre len dvaja hráči, Martin Ulík so súčtom 327 a Michal Šišan s okrúhlou tristovkou. THE GALES tak utŕžil prvú prehru v nadstavbe a pustil pred seba v tabuľke práve svojho premožiteľa.

V ďalšom zápase sa čakalo, či OTC proti SOROŠ-u nadviaže na skvelé výsledky z predchádzajúcich kôl. OTC ani tentoraz nesklamalo a opäť vyprodukovalo skvelých 927 bodov v zápase, čo stačilo na ďalšie dva body v súťaži. Iveta Ághová tretí raz v rade získala titul hráčky kola, teraz s výkonom 317 bodov . Ivan Rafajdus doložil 314 bodov a Janka Káčerová po dlhšej pauze taktiež nezaváhala a zvalila výborných 296 kolov. U SOROŠ-u stojí za zmienku len výkon Dana Belanského, ktorý prekročil hranicu trojstovky o 11 kolov. SOROŠ tento zápas prehral vysoko, rozdielom 96 kolov .

Príjemným prekvapením nadstavby je aj NEPOČUJÚCI TEAM. Súper z REAL-u sa o jeho kvalitách presvedčil. No REAL po vypustení úvodných zápasov už o ďalšie body nechce prísť a tak sme videli zaujímavý boj. Hráči REAL-u vstúpili do zápasu neobvyklým spôsobom, polčasový sumár 520 kolov bol pre nich rozprávkový. Impozantný polčasový súčet zabezpečil hlavne Erik Rácik s 214 bodmi . Do druhého dejstva tak vstupoval REAL s náskokom 82 kolov. NEPOČUJÚCI TEAM to ale nezabalil a z náskoku začal pomaličky ukrajovať. Priebežne najväčší „skokan“ nadstavby Juraj Tesár takmer napodobnil výkon Erika, v jednej hre zvalil 185 kolov . Taktiež sa rozohral aj dedko Ján Wesolowski, no obrat sa nekonal. NEPOČUJÚCI TEAM prehral o 43 kolov, keď víťaz z REAL-u sa zastavil na čísle 953 . Súčty najlepších hráčov boli nasledovné : Juraj Tesár – 343, Dušan Kollár – 328 vs. Erik Rácik – 372, Andrej Korman – 301. NEPOČUJÚCI TEAM, aj keď má priemer takmer 900 kolov na zápas, je v tabuľke pravdy až na ôsmom mieste. REAL sa prvým víťazstvom vyšplhal reálne už na siedmu pozíciu.

Zápas HRBATA – LAKY TEAM mal favorita vopred určeného, ale HRBATA podala bojovný výkon, konečná prehra o 70 kolov nie je výrazná. A rozdiel mohol byť aj nižší, keby lakynovci nechali svojho najlepšieho hráča oddychovať. Jozef Trnený po minulotýždňovom skvelom výkone výrazne zabodoval aj tento krát, zhodil 339 kolov. LAKY TEAM si tak stráži naďalej dôležité priečky na špici, HRBATA naopak čaká na spodku tabuľky na svoju prvú nadstavbovú výhru.

A-skupina

Manažér SUGO TEAM-u nominoval na zápas proti KRÁTKEMU PROCES-u čisto ženskú zostavu. Osobne však svojimi hlasivkami tvoril silného štvrtého hráča. Dievčatá sa s neľahkou úlohou vynikajúco popasovali, pookriala významne najmä Janka Luščonová s výkonom 290 bodov . SUGO prehralo so cťou a vztýčenou hlavou. KRÁTKY PROCES nazbieral 931 bodov, o ktoré sa postarali najviac Miro Halás s 329 bodmi a Zdeno Šefraník s 314 bodmi. Zároveň kanárici nazbierali potrebné sebavedomie na budúce kolo, kedy sa aj po štvrtý raz v slede pokúsia zdolať BMW INVEST.

Duel BOWLINGRIDERS – ŠTAMGASTI bol veľmi vyrovnaný. Najlepší hráči svojich tímov, Tibor Halás vs. Milan Králič, podali kvalitné výkony. Milan dokonca takmer senzačný, keď získal 378 bodov a stal sa tak hráčom kola . Takéto významné číslo napokon rozhodlo aj celý zápas. ŠTAMGASTI vyhrali o 25 kolov a naďalej živia nádeje na čo najvyššie umiestnenie. Tibor Halás naopak s 321 bodmi ani teraz nezabránil v poradí už tretej prehre BOWLINGRIDERS, tímu ktorému aktuálne patrí až predposledné miesto v skupine .

Vzácne vyrovnané výkony podala celá trojica hráčov BMW INVEST-u, ktorý potreboval zvíťaziť v súboji proti POSTAVIČKÁM. Keďže POSTAVIČKY opäť prekombinovali zostavu a nedali do nej to najlepšie, čím disponujú , tak sa to BMW INVEST-u aj hravo podarilo. BMW INVEST zvíťazil rozdielom 146 kolov. O tímový súčet 901 bodov sa podelili: Jozef Kuča – 301, Fero Skalický – 303 a Ervín Soják – 297. Uvidíme či im takéto čísla budú v ďalšom kole stačiť na KRÁTKY PROCES. V šlágri kola jeden z týchto tímov príde o prvé body, BMW INVEST má navyše kanárikom čo to oplácať.

DEICIDE v súboji proti Z@VINÁČ-u prekvapil. Konečne sa do zostavy prinavrátil Braňo Rácik a bolo ho cítiť. Jeho 323 bodov zavážilo hádam najviac, no nie bezvýznamných 291 pridal aj Vlado Ágh. DEICIDE vyhral o 60 kolov , keď v konečnom zúčtovaní zavážil fakt, že Miro Chmelka zhodil takmer o 100 kolov menej ako minulé kolo . Svoj štandard si odviedla Mirka Chmelková spolu s Timotejom Černým. Timotej šiel opäť cez tristo, nahádzal 320 bodov.

Prekvapila aj HALIGANDA. Jej hráčom sa síce nepodarilo zdolať silný CIBAK TEAM, ale vzdorovali pokiaľ to len šlo. Bol to vydarený zápas, v ktorom HALIGANDA podľahla s pekným tímovým súčtom 910 cibáčikovcom o 61 kolov . Celá šestica hráčov nezaznamenala takmer žiadne výkyvy. Z nasledujúcich čísel je to zrejmé: Ľubomír Cibuľka – 308, Ľuboš Chynoradský – 296, Ľubomír Štefek – 306 resp. Tomáš Wesolowski – 321, Danka Wesolowská – 300 a Pavol Tkáč 350.

Pred sebou máme nabitý bowlingový týždeň. Okrem ďalšieho, v poradí už štvrtého kola MBL nás čaká aj dlhý turnaj MASTERS 2012 do ktorého sa prihlásili ďalší bowlingoví novici. Je sa na čo tešiť, nevynímajúc fakt že zlacnená cena za dráhu počas utorkov až štvrtkov neplatí len do 18:00 hod, ale počas celého dňa. Bolo by trestuhodné nevyužiť to.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie