Erik Bojničan Rôzne

Pochuťte si na čerstvom vzduchu: 3 miesta v Hlohovci, kde je radosť mať piknik

Letné počasie nás ťahá von. Patrí k tomu aj atmosféra piknikov. Toto sú tri miesta v Hlohovci a okolí, kde to stojí za to.

Ilustračný obrázok k článku Pochuťte si na čerstvom vzduchu: 3 miesta v Hlohovci, kde je radosť mať piknik
Zdroj: Dnes24.sk

Po prechádzke prírodou či ako spríjemnenie dňa s najbližšími padne vhod posilniť sa. A čo si človek v tomto období vychutná viac ako dobroty na čerstvom vzduchu? Aj Hlohovec ponúkajú viacero miest, kde môžete stráviť príjemné chvíle pri pikniku. Vybrali sme pre vás tri tipy, kam na piknik v našom meste.

Medzi mostami

Blízko a predsa ďaleko. Takto by sa dali opísať miesta pri rieke Váh medzi cestným a železničným mostom. Množstvo zákutí, ktoré táto lokalita ponúka sú ideálne na posedenie na čerstvom vzduchu pri dobrom jedle. Nespornou výhodou je, že lokalita sa nachádza blízko Hlohovca a poľahky sa do nej dá dostať aj pešo. Okrem toho ponúka ničím nerušený výhľad na mesto, ktoré sa rozprestiera na druhej strane rieky.

Prečítajte si: Nárečie v okolí Hlohovca skrýva krásne výrazy: Rozumiete vôbec týmto slovám?

Sedliská

Sedliská a Soroš sú tým pravým miestom pre všetkých, ktorí si chcú pri nejakej dobrote vychutnať ticho, prírodu a výhľad na mesto z jeho severnej strany. Ak vás neodradí trochu väčšia vzdialenosť od mesta, prechádzka po lúčke cez úzku cestičku pohladí na srdci. Pokochať sa môžete chránenou oblasťou Poniklecová lúčka a o prírode si prečítať na tabuliach náučného chodníka. V tejto lokalite nič nebráni rozbaliť deku a pokochať sa pri tom výhľadom na Hlohovec.

Prečítajte si: V Leopoldove pomenujú brány a bašty pevnosti: K názvom sa vyjadroval aj pápež!

Štrkovisko v mestskej časti sv. Peter (Peterské bagrovisko)

Štrkovisko v mestskej časti sv. Peter, ktoré vzniklo pri ťažbe štrkopiesku je najväčšou vodnou plochou v meste Hlohovec. Poloha štrkoviska ako aj jeho dostupnosť z hrádze sú jedny z dôvodov, prečo sa teší veľkej obľube u veľkej časti Hlohovčanov. Už dlhé roky je vodná plocha v letných mesiacoch obľúbeným miestom na kúpanie. Rovnako dobre sa tu aj opeká, je teda ideálnym miestom na piknik na čerstvom vzduchu. Dlhý členitý breh ponúka veľké množstvo zákutí, kde je každým rokom množstvo ohnísk.

Prečítajte si: Dar prírody na nezaplatenie neďaleko Hlohovca: Ľudia si naberajú tekutý poklad!

Foto: ilustračné

Fotogaléria: 3 miesta v Hlohovci, kde je radosť mať piknik
3
Galéria
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie