Utorok 23. júl 2019 Oľga  21 °C
Samospráva

Počas leta sa bude pracovať: Kraj vynoví viaceré školské budovy

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyčlenil v tohtoročnom rozpočte 6,386 milióna eur na investície do škôl a školských zariadení. Letné prázdniny využije na rekonštrukcie nehnuteľností.

Ilustračný obrázok k článku Počas leta sa bude pracovať: Kraj vynoví viaceré školské budovy
Zdroj: TASR

Najväčšou tohtoročnou investíciou je rekonštrukcia internátu Strednej zdravotníckej školy v Trnave, ktorá sa už začala a bude stáť 640 000 eur. Študenti Strednej odbornej školy (SOŠ) technickej v Hlohovci dostanú k novému školskému roku nielen novú fasádu budovy dielní, ale aj vynovenú telocvičňu za takmer 350 000 eur a Stredná priemyselná škola (SPŠ) elektrotechnická v Piešťanoch sa dočká novej strechy za 400 000 eur. Informoval o tom hovorca TTSK Patrik Velšic.

Za 400 000 eur obnovia kotolňu na SOŠ rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským v Dunajskej Strede, Obchodná akadémia vo Veľkom Mederi bude môcť rátať v budúcnosti s novým internátom.

„V súčasnosti prebiehajú prípravné práce, vysporiadanie majetkovo-právnych vzťahov a príprava projektovej dokumentácie. Gymnázium Zoltána Kodálya v Galante počas prázdnin opraví strechu a zároveň strop v školskej jedálni,“ dodal Velšic.

Na Záhorí prechádza rekonštrukciou kuchyňa Strednej zdravotníckej školy v Skalici, ktorá dostane v rámci tretej etapy zatepľovania aj nové okná. Kraj tiež zainvestuje do opravy telocvične tamojšieho Gymnázia F. V. Sasinka a do strechy SOŠ elektrotechnickej v Gbeloch. Opravy striech, technických budov či zateplenie čaká v lete aj viaceré ďalšie školy.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR