Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Plánované rekonštrukcie finišujú: Hlohovský zámok sa môže pýšiť novou fasádou

Rekonštrukcia vonkajšej fasády hlohovského zámku sa chýli ku koncu. Svoje služby čoskoro návštevníkom ponúkne aj infocentrum s kaviarňou.

Ilustračný obrázok k článku Plánované rekonštrukcie finišujú: Hlohovský zámok sa môže pýšiť novou fasádou
4
Galéria

Hlohovský zámok, ktorý chátral až do roku 2014, sa vďaka postupnej rekonštrukcii môže opäť stať pýchou nášho mesta. Poslednou zrealizovanou etapou bola obnova fasády, zostáva ešte uviesť do prevádzky infocentrum s kaviarňou.

S prácami na obnove zámku začali nadšenci z Občianskeho združenia Zámok Hlohovec.

Na prelome rokov 2015/2016 prevzala iniciatívu v obnove tejto historickej pamiatky mestská samospráva, ktorá rekonštrukciu financovala z vlastných zdrojov z mestského rozpočtu a získaných dotácií.

Počas štyroch rokov od začatia rekonštrukčných prác sa zámok zmenil na nepoznanie a z chátrajúcej ruiny je opäť pamiatka hodná návštev turistov zo širokého okolia.

Plánované rekonštrukcie finišujú: Hlohovský zámok sa môže pýšiť novou fasádou
4
Galéria

Počas doby trvania rekonštrukcie prešiel zámok mnohými radikálnymi zmenami. Prvým krokom k celkovej rekonštrukcii bola výmena strechy, po ktorej nasledovalo budovanie prípojok. Zámok dostal nové okná a dvere, boli položené nové dlažby, vyriešené vykurovanie, zdravotechnika, nové rozvody a bezpečnostný systém. Obnova, ktorá bola zrealizovaná v réžii mesta sa dotýkala prvého a tretieho nadzemného podlažia, teda väčšej polovice celého objektu. Pribudli výťahy a v súčasnosti sa pracuje na otvorení infocentra s kaviarňou.

Počas leta sa na zámku konajú hrané prehliadky s divadelníkmi, nádvorie je zase priestorom pre jazzové koncerty, zámok je prístupný pre verejnosť podľa návštevných hodín päť dní v týždni.

Foto: fb Miroslav Kollár

Zdroj: Mesto Hlohovec

Rýchle správy

Najčítanejšie