Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Pimátor Kollár vstupuje do vysokej politiky: Pridá sa do strany prezidenta Kisku

Primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár ohlásil vstup do vysokej politiky. Rozhodol sa pridať k novovzniknutej strane prezidenta Andreja Kisku.

Ilustračný obrázok k článku Pimátor Kollár vstupuje do vysokej politiky: Pridá sa do strany prezidenta Kisku
Zdroj: TASR

Zámer dosluhujúceho prezidenta Kisku založiť novú politickú stranu je známy už niekoľko mesiacov. V súčasnosti začal zverejnovať prvé mená osobností, ktoré s ním do novej strany vstúpia. Jedným z ohlásených mien je aj primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár.

Svoj zámer uchádzať sa o dôveru ľudí v strane Andreja Kisku zverejnil primátor na sociálej sieti 7. júna 2019. Okomentoval to slovami: „Mám to šťastie, že som celý môj dospelý život prežil v slobodnej krajine a chcel by som v slobodnej, slušnej a férovej krajine aj dožiť. A pretože pracujem pre ľudí rád, idem do toho. Doma sme si vyskúšali, že to ide, teraz skúsime pomôcť aj na celoštátnej úrovni.“

Posledné štyri roky strávené v primátorskom kresle boli podľa Kollárových slov najhektickejšie, ale zároveň aj najzmysluplnejšie roky jeho života a rád by v úsilí o lepšiu krajinu pokračoval na celoštátnej úrovni.

„Budem sa v novej strane Andreja Kisku uchádzať o dôveru ľudí. Som presvedčený, že #jenasviac,“ vyhlásil Kollár.

Na záver svojho statusu na sociálnej sieti si neodpustil poznámku: „Správa pre Hlohovec: ako hovorí klasik – nebojte sa, ja nikam neodchádzam (takže ani predčasne neoslavujte).“

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie