Klaudia Goncalves Správy

Otváracie hodiny cintorínov: Počas sviatkov budú sprístupnené nepretržite

Mesto Hlohovec zverejnilo oznam o otváracích hodinách cintorínov v Hlohovci a v mestskej časti Šulekovo. Počas Sviatku všetkých svätých budú otvorené nonstop.

Ilustračný obrázok k článku Otváracie hodiny cintorínov: Počas sviatkov budú sprístupnené nepretržite
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Mesto Hlohovec zverejnilo oznam pre verejnosť o otváracích hodinách počas novembrových sviatkov. Nielen na Sviatok všetkých svätých budete môcť navštíviť hroby svojich blízkych zosnulých v akomkoľvek čase.

Otváraciu dobu cintorínov v Hlohovci a v mestskej časti Šulekovo upravila radnica tak, aby vyhovovala zvýšenému náporu návštevníkov v období novembrových sviatkov.

„Cintoríny fungujú od 25. októbra do 8. novembra 2019 v nepretržitom otváracom režime,“ informovala radnica na svojom webe.

Na návštevníkov cintorínov apeluje aj Mestská polícia v Hlohovci a Obvodné oddelenie Policajného zboru SR a vyzýva k zvýšenej ostražitosti pred príležitostnými zlodejmi.

„Majte svoje kabelky, príručné tašky a iné osobné veci stále pod dohľadom a nenechávajte ich v autách či voľne položené pri hroboch. Zároveň prosíme peších a cyklistov, aby používali pri večerných návštevách hrobov výrazne reflexné prvky na oblečení, ktoré zvýšia ich viditeľnosť na cestách,“ nabáda polícia k opatrnosti.

Problémom počas „Dušičiek“ môže byť aj nedostatok parkovacích miest a pozor si treba dávať aj pri zapaľovaní sviečok na hroboch. „Prosíme občanov o ohľaduplnosť a trpezlivosť pri hľadaní parkovného miesta a dodržiavanie bezpečnostných predpisov pri manipulácii s ohňom,“ upozorňuje polícia na možné riziká.

Foto: ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie