Erik Bojničan Správy

Oprava strechy zámku je ukončená: Aké sú ďalšie plány s dominantou Hlohovca?

Strecha zámku je zrekonštruovaná a mesto plánuje v prácach na hlohoveckej dominante pokračovať aj v budúcom roku. Pozrite, čo sa chystá.

Ilustračný obrázok k článku Oprava strechy zámku je ukončená: Aké sú ďalšie plány s dominantou Hlohovca?
5
Galéria

Dominanta Hlohovca sa môže popýšiť zrekonštruovanou strechou. Jej obnovu sme mohli v našom meste sledovať na vlastné oči počas ostatných mesiacov.

Rekonštrukcia strechy zámku v Hlohovci predstavovala podľa projektovej dokumentácie rekonštrukciu krovu s výmenou krytiny a klampiarskych výrobkov, odstránenie niektorých jestvujúcich komínov a obnovu existujúcich komínov vrátane doplnenia dvoch komínov formou rekonštrukčnej kó­pie.

V interiéri zámku medzičasom prebiehala aj rekonštrukcia renesančných miestností v réžii Občianskeho združenia Zámok Hlohovec, ktorá je taktiež úspešne ukončená. Ako sme vás pred časom informovali, OZ Zámok Hlohovec uspelo v grantovom systéme „Obnovme si svoj dom“ a za pomoci Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky zamestnávalo pri rekonštrukčných prácach na zámku 35 dlhodobo nezamestnaných.

Zdroj: FlyVideo.sk

V roku 2017 mesto Hlohovec plánuje pokračovať v rekonštrukcii zámku. V rozpočte mesta figuruje niekoľko položiek, týkajúcich sa našej dominanty a jej okolia. Mesto plánuje vybudovať prípojku dažďovej a splaškovej kanalizácie, na ktorú je vyčlenených 54 800 eur. „Prostriedky sú vyčlenené na pokračovanie záchranných prác. Po rekonštrukcii strechy je potrebné odviesť zrážkovú vodu z okolia objektu,“ uvádza sa v programovom rozpočte mesta Hlohovec.

Poslanci schválili aj finančné prostriedky na statické zabezpečenie, monitoring a sanáciu Bastiónu na zámku. Mesto plánuje taktiež rekonštrukciu vstupnej brány do Zámockej záhrady, na ktorú je v rozpočte vyčlenených 18 705 eur či pripojenie zámku na nevyhnutnú technickú infraštruktúru.

Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

V hre je aj revitalizácia časti zámku v celkovej hodnote viac ako 600 tisíc eur získaním európskych zdrojov. Žiadosť o príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja schválili mestskí poslanci na svojom októbrovom zasadnutí. Cieľom projektu s názvom Revitalizácia časti zámku v Hlohovci s cieľom zvýšenia jeho atraktivity a rozšírenie cezhraničnej spolupráce s mestom Luhačovice, je obnova interiérov Městského domu kultury Elektra v Luhačoviciach ako aj obnova časti dominanty nášho mesta.

Ako sa uvádza v dôvodnej správe materiálu schváleného poslancami, mesto Hlohovec pripravuje projekt zameraný na obnovu interiérov časti A druhého podlažia Zámku – medzi schodiskom a kaplnkou. „Súčasťou obnovy budú reštaurátorské práce, rekonštrukcie stropov, omietok a podláh, ako aj nový vykurovací systém,“ píše sa ďalej v dokumente.

Zábery rekonštrukcie strechy zámku z vtáčej perspektívy si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Zábery rekonštruckcie strechy zámku v Hlohovci z vtáčej perspektívy
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie