Klaudia Goncalves Kultúra Rôzne Správy

Ocenili najlepších: Poznáme víťazov medzinárodnej výtvarnej súťaže Ex Libris

V hlohovskom kine Úsmev sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie víťazov 17. ročníka výtvarnej súťaže Ex Libris v tvorbe knižnej značky pre deti od 6 do 15 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Ocenili najlepších: Poznáme víťazov medzinárodnej výtvarnej súťaže Ex Libris
6
Galéria

Hlohovské kino Úsmev dýchalo v piatok, 4. októbra 2019, medzinárodnou atmosférou. Zišli sa v ňom deti, pedagógovia a rodičia, aby boli svedkami slávnostného vyhlásenia výsledkov 17. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže v tvorbe knižnej značky Ex Libris.

Do tohto ročníka súťaže, ktorý niesol názov Vráťme sa do rozprávky, sa zapojilo 1 503 súťažiacich vo veku od 6 do 15 rokov s celkovým počtom 1 681 súťažných prác. Celkom získalo ocenenie 70 detí a 2 pedagógovia.

Okrem detí z 33 slovenských miest sa do súťaže zapojilo množstvo detí z okolitých európskych krajín (Česká republika, Estónsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Srbsko, Turecko, Ukrajina), ale i zo vzdialenejších končín sveta, napr. z Argentíny a Taiwanu.

Po slávnostnom vyhlásení ocenených sa v priestoroch refektára Vlastivedného múzea v Hlohovci konalo otvorenie výstavy EX LIBRIS HLOHOVEC 2019, na ktorú bolo vybraných 320 súťažných prác.

Výsledky 17. ročníka Bienále medzinárodnej výtvarnej súťaže v tvorbe knižnej značky pre deti od 6 do 15 rokov EX LIBRIS HLOHOVEC:

Kategória ZŠ – ex libris pre deti od 12 do 15 rokov:

  • 1. miesto: En Hao Zhou, 14 r., Taipei, Taiwan
  • 2. miesto: Taja Medved, 14 r., Divača, Slovenia
  • 3. miesto: Janka Lili Bihari, 13 r., Halásztelek, Hungary, Neja Primec Volupič, 14 r., Maribor, Slovenia, Sara Kepe, 14 r.,Maribor, Slovenia

Kategória ZŠ – návrhy ex libris pre deti od 12 do 15 rokov:

  • 1. miesto: Doroteja Grubanov, 13 r., Subotica, Serbia
  • 2. miesto: Maria Kulikova, 12 r., Viimsi, Estonia
  • 3. miesto: Lora Bitarova, 14 r., Vladikavkaz, Russia

Kategória ZUŠ – ex libris pre deti od 12 do 15 rokov:

  • 1. miesto: Júlia Brejková, 13 r., ZUŠ Antona Cígera Kežmarok, Slovakia
  • 2. miesto: Daria Herasimenya, 15 r., Minsk, Belarus, Mikhas Shatsila, 15 r., Minsk, Belarus, Daru Csenge, 13 r., ZUŠ Šaľa, Slovakia
  • 3. miesto – Lea Laura Vidová, 13 r., ZUŠ Juraja Kréna Nové Mesto nad Váhom, Slovakia, Matúš Baňas, 15 r., CZUŠ sv. Mikuláša Prešov, Slovakia, Karolína Vajová, 13 r., ZUŠ Juraja Kréna Nové Mesto nad Váhom, Slovakia

Kategória počítačová grafika pre deti od 12 do 15 rokov:

  • 1. miesto: Oliver Suja, 12 r., ZUŠ Imra Weinera Kráľa Považská Bystrica, Slovakia
  • 2. miesto: Albert Gergely, 15 r., Halásztelek, Hungary
  • 3. miesto: Misha Vasik, 13 r., Saint-Petersburg, Russia, Mária Valúchová, 12 r., ZŠ Školská 2 Holíč, Slovakia

Voľná kategória pre deti od 6 do 11 rokov:

  • 1. miesto: Ema Kantorová, 7 r., ZUŠ L. Mednyánszkeho Spišská Belá, Slovakia
  • 2. miesto: Tara Evelyn Stracinská, 11 r., Báčsky Petrovec, Serbia, Tinkara Jesenek, 8 r., Poljčane, Slovenia
  • 3. miesto – Laura Lišková, 10 r., ZŠ J.A. Komenského Kolárovo, Slovakia, Martin Matula, 11 r., ZUŠ J, Cikkera Banská Bystrica, Slovakia, Alexandra Zubrina, 9 r., Volgograd, Russia

    25

Cena Slovenskej komisie pre UNESCO:

  • Peter Habala, 13 r., ZUŠ Holíč, Slovakia

Cena predsedu Trnavského samosprávneho kraja:

  • Timea Vilgová, 9 r., ZUŠ L. Mednyánszkeho Spišská Belá, Slovakia

Cena Komisie pre vzdelávanie a kultúru v Hlohovci:

  • Dominika Vaňková, 13 r., ZUŠ Holíč, Slovakia

Cena predsedu poroty Víťazoslava Chrenka:

  • Joanna Oleś, 11 r., Rybnik, Poland

Cena člena poroty Karola Felixa:

  • Šimon Rimák, 14 r., CZUŠ sv. Mikuláša Prešov, Slovakia

Cena členky poroty Andrey Geseovej:

  • Anna Somova, 12 r., Lesnoy, Russia

Cena členky poroty Radoslavy Hrabovskej:

  • Daniela Pilátová, 13 r., ZUŠ Juraja Kréna Nové Mesto nad Váhom, Slovakia

Cena členky poroty Heleny Pekarovičovej:

  • Juraj Vančo, 6 r., SZUŠ Červeník, Slovakia

Cena členky poroty in memoriam Blanky Votavovej:

  • Lucia Kišová, 11 r., ZUŠ Frica Kafendu Vrútky, Slovakia

Cena Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana:

  • Tomáš Kondla, 14 r., ZUŠ Holíč, Slovakia

Cena Literárneho informačného centra Bratislava:

  • Dorota Rudohradská, 9 r., ZUŠ Hálkova ul. Bratislava, Slovakia

Cena Združenia výtvarných umelcov moravsko-slovenského pomedzia v Uherskom Brode:

  • Matej Longauer, 11 r., ZUŠ J. Cikkera Banská Bystrica, Slovakia

Cena Spolku sběratelú a přátel ex libris:

  • Miriam Bobaľová, 13 r., ZUŠ Vranov nad Topľou, Slovakia

Cena Nadácie Jána Korca:

  • Dominik Rojko, 9 r., ZUŠ L. Mednyánszkeho Spišská Belá, Slovakia

Cena Mestskej knižnice v Želiezovciach:

  • Marek Ambrúz, 14 r., ZŠ Želiezovce, Slovakia
  • Dorina Szabóová, 13 r., ZŠsVJM Želiezovce, Slovakia

Cena Jednoty dôchodcov na Slovensku v Hlohovci:

  • Lenka Bojanić, 11 r., NEPKER Subotica, Serbia

Cena Únie žien v Hlohovci:

  • Maša Čegar, 15 r., NEPKER Subotica, Serbia

Cena občianskeho združenia EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC:

  • Klára Rábarová, 13 r., ZUŠ Jaslovské Bohunice, Slovakia
  • Noemi Guillaume, 12 r., ZUŠ Hlohovec, Slovakia

Cena pre pedagóga:

  • Milada Wieckowska, Rybnik, Poland – za jej pedagogické majstrovstvo v práci s deťmi a invenčnú kolekciu čiernobielych grafík jej žiakov.
  • Ľudmila Marček, Šaľa, Slovakia – za nápaditú kompozíciu, čistotu a vycibrenosť prác jej žiakov, ktorými prispeli k zvýšeniu kvality súťaže.
Ocenili najlepších: Poznáme víťazov medzinárodnej výtvarnej súťaže Ex Libris
6
Galéria
Zdroj: Ex Libris Ad Personam Hlohovec

Rýchle správy

Najčítanejšie