BTW Správy Samospráva

Obmedzenia autobusov: V Trnavskom kraji premávajú v režime "posilnená sobota"

Autobusy prímestskej dopravy momentálne premávajú v režime ako počas štátnych a cirkevných sviatkov, ale doplnenom o ďalšie spoje.

Ilustračný obrázok k článku Obmedzenia autobusov: V Trnavskom kraji premávajú v režime "posilnená sobota"
Zdroj: TTSK

Autobusy medzimestskej dopravy v Trnavskom kraji odteraz jazdia v medzisviatkovom režime. To znamená, že platí grafikon ako počas štátnych a cirkevných sviatkov, ktorý je doplnený o ďalšie spoje. Informovalo o tom komunikačné oddelenie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

„V spoločnosti Arriva Trnava sa tento režim volá ‚posilnená sobota‘. V prípade zmien v prevádzkovaní podnikov vyvíjame snahu prispôsobiť cestovné poriadky aktuálnej požiadavke,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Súčasný režim po dohode s autobusovými dopravcami platí do odvolania. „Cestujúci ich môžu nájsť na internetových stránkach autobusových dopravcov, konkrétne spoločnostiach Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica, na zastávkach a podobne,“ doplnil Viskupič.

Samosprávny kraj je pripravený reagovať na prípadné požiadavky obcí a miest alebo zamestnávateľov na doplnenie spojov. „Vždy operatívne reagujeme a priebežne vyhodnocujeme aktuálne potreby. Aj v súčasnosti komunikujeme s väčšími zamestnávateľmi, ako napríklad Groupe PSA Slovakia, Samsung či Schaeffler. Rozbehnutie výroby alebo jej útlm vieme riešiť v hodinách,“ doplnil predseda TTSK.

Autobusová doprava je v súčasnosti zadarmo. Bezplatnú prímestskú autobusovú dopravu kraj zaviedol z dôvodu ochrany samotných vodičov, ako aj cestujúcich. Bezplatným cestovným sa minimalizuje kontakt vodiča a cestujúcich.

Celkové náklady na bezplatnú dopravu bude možné vyčísliť až po skončení vzniknutej situácie, keďže sú súčasťou možnej straty za výkony vo verejnom záujme. „Subjektívne je pokles cestujúcich významný. Zatiaľ je predčasné hovoriť o presných údajoch, keďže opatrenia platia približne mesiac,“ doplnil Viskupič.

Zdroj: Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie