Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Novembrový samozber jahôd: Zázrak prírody, či novodobá samozrejmosť? FOTO

Na jahodovisku v Borovciach prebiehal posledný tohtoročný samozber jahôd. Nazbierané plody si ľudia mohli odniesť bezplatne, výmenou za príspevok na Ligu proti rakovine.

Ilustračný obrázok k článku Novembrový samozber jahôd: Zázrak prírody, či novodobá samozrejmosť? FOTO
5
Galéria

Nielen k dvanástim mesiačikom sa v zime chodí po jahody. Na plantáži v Borovciach sa v utorok, 13. novembra uskutočnil samozber jahôd pre verejnosť. Posledný tohtoročný samozber bol zároveň spojený s dobročinnosťou. Firma, ktorá jahodovisko pri Piešťanoch vlastní vyzvala zberačov, aby sumu, ktorú by zaplatili za nazbierané jahody venovali ako svoj dobrovoľný príspevok na podporu Ligy proti rakovine.

“Rozhodli sme sa o tento neskorý dar prírody podeliť s Vami a veríme, že Váš príspevok pomôže aj tým, ktorí si sami jahody nazbierať nemôžu,” píše usporiadateľ akcie na svojej facebookovej stránke.

Aj keď jahôd už bolo pomenej, záujem o ne bol veľký, keďže v tomto období sa naozaj jedná o zázrak prírody spôsobený vysokými teplotami v mesiaci október a november. Napriek tomu, že je neskorá jeseň a slnko už nemá takú silu, chuť stálorodiacich jahôd je sladká a dokáže pripomenúť horúce letné dni.

O tom, aký záujem posledný tohtoročný samozber jahôd vzbudil a ako to na plantáži vyzeralo sa môžete presvedčiť v našej fotogalérii.

Novembrový samozber jahôd: Zázrak prírody, či novodobá samozrejmosť?
5
Galéria
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie