Nastal čas pre zábudlivcov: Požičané knihy môžu v knižnici vrátiť bez pokuty

Blíži sa marec, mesiac knihy a s ním aj Týždeň slovenských knižníc. Čo si pre svojich čitateľov pripravila hlohovská knižnica? Dozviete sa v článku.

Klaudia Goncalves
Ilustračný obrázok k článku Nastal čas pre zábudlivcov: Požičané knihy môžu v knižnici vrátiť bez pokuty
Zdroj: Mesto Hlohovec

Marec je vyhlásený za mesiac knihy, inak tomu nebude ani tento rok. Mestská knižnica v Hlohovci si pre svojich súčasných i budúcich čitateľov pripravila množstvo lákadiel.

Počas celého Týždňa slovenských knižníc môžu zábudliví čitatelia vrátiť knihy bez pokuty za omeškanie a noví čitatelia istotne uvítajú možnosť zapísať sa do knižnice bezplatne.

Hanbliví zábudlivci v upomienkovom konaní môžu vrátiť požičané knihy späť do knižnice anonymne – bude pre nich pripravená truhlica pri vstupe do detského oddelenia.

Týždeň slovenských knižníc bude prebiehať v dňoch 4.-8. Marca 2019. Počas týchto dní si knižnica pre svojich čitateľov a návštevníkov pripravila bohatý program.

Program Týždňa knižníc:

  • 4.3. o 16:00 hod.

Beseda s autorkou poézie a prózy pre dospelých Zdenkou Wenzlovou-Švábekovou v spoločenskej miestnosti knižnice AXA.

  • 8.3. o 10.00 hod.

Beseda s autorkou detských kníh Andreou Gegušovou v spoločenskej miestnosti AXA.

  • 8.3. 2019

Dobrodružstvá v knihách – literárne hodiny pre žiakov ZŠ Vilka Šuleka v pobočke knižnice v m.č. Šulekovo. ZároveŇ bude počas celého mesiaca marec v knižnici v Šulekove prebiehať výstava ilustrácií Dany Sládečkovej z knižky Zlatá loď.

Knižnica v Hlohovci ponúka na požiadanie tiež knihovnícko-informatické výchovy a exkurzie pre žiakov MŠ a ZŠ v detskom oddelení, záujemcovia sa môžu objednať na skupinové exkurzie na tel. č. 0902/339 340.

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Hlohovec