Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Naspievali pieseň pre políciu: Hlohovčatá s Majákom nádeje valcujú internet!

Pieseň Maják nádeje, ktorú naspieval detský zbor Hlohovčatá pre Políciu Slovenskej republiky má už viac ako 155-tisíc videní. A číslo stale rastie.

Ilustračný obrázok k článku Naspievali pieseň pre políciu: Hlohovčatá s Majákom nádeje valcujú internet!
9
Galéria

Za úspechom piesne Maják nádeje stojí vedúca detského zboru Hlohovčatá a autorka piesne Martina Baračková, ktorú samotnú tento nečakaný úspech veľmi teší, zároveň ju však trošku zaskočil:

“Som z toho neskutočne prekvapená. Píšu mi neznámi policajti z celého Slovenska, ďakujú a pýtajú nahrávku,” hovorí Baračková a dodáva: “Dokonca sa mi ozvala spolužiačka z výšky, ktorú som nevidela 14 rokov a teraz pracuje ako policajtka, že keď videla videoklip, rozplakala sa. Kolegovia si vraj pieseň stiahli a počúvajú ju v aute počas služieb.

Pieseň na objednávku odštartovala reťazovú reakciu

“Pred štyrmi rokmi sme s Hlohovčatami naspievali pieseň pre Hasičský zbor, ktorá veľmi oslovila Krajského riaditeľa policajného zboru a ten ma požiadal, či by som nemohla skomponovať niečo aj pre policajtov pri príležitosti oceňovania pracovníkov PZ SR,” vysvetľuje Baračková.

Pustila sa do práce a 13. septembra už so zborom pieseň premiérovali na spomínanom oceňovaní.

Po tomto vystúpení nasledovala reťazová reakcia: Objednávka od Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) – vznikla pieseň Srdcia za múrmi, ktorá mala premiéru 27. októbra pre väznicu v Hrnčiarovciach s osobitným poďakovaním Ministra spravodlivosti a Generálneho riaditeľa ZVJS. Následne prišla žiadosť o vystúpenie pri príležitosti pietnej spomienky na vzburu vo väznici v Leopoldove.

“K spomienke na vzburu vo väznici som skomponovala skladbu Päť líp do neba, spieva sa však veľmi ťažko, keďže je to smutná pieseň,” hovorí Baračková.

Poďakovanie z najvyšších miest nedalo na seba dlho čakať

Úspech piesne autorku veľmi teší, potešilo ju aj poďakovanie od Ministerky vnútra SR Denisy Sakovej: “Poďakovanie na jej stránke ma úplne dostalo, najviac ma však teší, že sa k nám pridávajú ľudia a že pieseň počúvajú,„ hovorí Baračková a s úsmevom dodáva: "Najlepšie na tom je, že toto video naštartovalo hasičov, ktorým sme ako prvým spravili skladbu pred 4 rokmi, už vybavujú povolenia a techniku na natáčanie videoklipu.“

Hlohovčatá si nahrávanie užili

A čo hovoria na úspech samotné deti zo speváckeho zboru Hlohovčatá? “S deťmi som ešte nebola, keďže nahrávka bola zverejnená na Štedrý deň, aj preto sa teším na ich reakcie, keď sa stretneme po prázdninách,” hovorí Baračková a dodáva: “Nahrávanie si deti veľmi užili, skúsili si, aký je náročný život muzikanta a speváka, keďže jedna pieseň sa točí na 4×, a to nerátam pokusy, kedy nám to intonačne čisto nevyšlo. Rovnako video sa točilo na 4×, takže deti išli z natáčania veľmi unavené.”

Martina Baračková má jasnú víziu, ako naložiť s autorskými skladbami:"Ku konci školského roka 2019 by som chcela všetky naše autorské skladby dať na CD a “pokrstiť” ho za prítomnosti všetkých “objednávateľov”.”

Foto: Hlohovčatá

Obrovský úspech na sklonku roka: Hlohovčatá s Majákom nádeje valcujú internet!
9
Galéria
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie