Erik Bojničan Squash

Naši squashisti majú dôvod na oslavu: Zlatá medaila z Majstrovstiev Slovenska putuje do Hlohovca!

Majstrovstvá veteránov v squashi majú pre Hlohovec sladkú príchuť. Hráč nášho tímu ROIN Hlohovec Ľubomír Solčanský prináša domov zlatú medailu!

Ilustračný obrázok k článku Naši squashisti majú dôvod na oslavu:  Zlatá medaila z Majstrovstiev Slovenska putuje do Hlohovca!

Posledné mesiace squashovej sezóny pred letnou prestávkou sú termínové listiny zaplnené už tradične záverečnými majstrovskými turnajmi. Ostatným boli squashové Majstrovstvá Slovenska veteránov.

Podobne ako na predchádzajúcich turnajoch mal hlohovských squashový tím ROIN squasch club Hlohovec zastúpenie aj na tomto podujatí. Počas turnaja sa najlepší slovenskí squashoví veteráni stretli v Bratislave, aby si zmerali svoje sily v piatich mužských a jednej ženskej kategórií.

Hlohovský klub reprezentovali v najpočetnejšej kategórii 35+ dvaja zástupcovia – Ľubomír Solčanský a Ivan Jančička.

Prvýkrát vo svojej kategórii

Solčanský sa v uvedenej kategórii predstavil po prvýkrát a hneď mimoriadne úspešne. V úvodnom zápase narazil na Radovana Ďugu, ktorému nedal šancu dostať sa žiadnym spôsobom do zápasu a porazil ho hladko 3:0 na sety.

Systém turnaja v ďalšom zápase pripravil hlohovské derby. Solčanský v ňom zdolal Jančičku 3:0, no najmä druhý set bol vyrovnaný a víťaz ho získal pre seba až v tajbrejku. Tento výsledok rozhodol, že Jančička zostal pred bránami semifinále a bojoval už iba o celkové umiestnenie.

Na druhej strane Solčanského čakal v semifinále Branislav Mišovič z SC Fajn Clubu Bratislava. Solčanský mal opäť mierne problémy v druhom sete, ktorý bol vyrovnaný, no napokon nezaváhal a do tretice zopakoval triumf 3:0.

Turnaj náročný fyzicky aj psychicky

Ako nám prezradil Marián Kamenčík z tímu ROIN Hlohovec, nahustený program zápasov bol veľmi náročný na fyzickú i psychickú kondíciu hráčov, preto každý odohratý set navyše mohol byť vo finále rozhodujúcim jazýčkom na váhach úspechu a neúspechu. Vo finále narazil Solčanský na najvyššie nasadeného hráča vo svojej kategórie Andreja Šošoku reprezentujúceho tímu 1.SSK Bratislava.

Zápas ponúkol najkvalitnejší zápas dňa s vysokým nasadením. Obaja hráči predviedli divákom rôzne úderové variácie, zaujímavé riešenia herných situácií a aj taktické ťahy. V jednotlivých setoch rozhodovali detaily, pretože až dva skončili iba najtesnejším rozdielom.

Zaslúžené zlato

Nakoniec sa z celkového víťazstva tešil náš reprezentant po víťazstve 3:1. Solčanský svojím výkonom nielen vo finále, ale aj počas celého turnaja pripomenul hru, ktorá ho zdobila spred dvoch-troch rokov, kedy sa pohyboval v prvej desiatke slovenského rebríčka.

Na konci dňa spokojný Ľubomír zhodnotil s trofejou v rukách svoje pôsobenie na turnaji. Podľa Kamenčíka si aktuálny majster si pochvaľoval najmä prípravu, ktorá prebiehala hladko a hlavne bez zranení. Túto pohodu si podľa neho preniesol aj na kurt, na ktorom pôsobil veľmi vyrovnane, preukazujúc úderovú istotu, technickú vyspelosť i dobrý pohyb. „Gratulujeme a veríme, že od Solčanského môžeme očakávať ďalšie výborné výsledky z majstrovstiev, ligy i turnajov,“ dodal Kamnčík.