Erik Bojničan Hádzaná

Naši extraligisti sú pri chuti: Hladké víťazstvo proti Pezinku

Hádzanári Sporty Hlohovec pokračujú vo víťaznej šnúre. Dôležité body priviezli z Pezinka.

Ilustračný obrázok k článku Naši extraligisti sú pri chuti: Hladké víťazstvo proti Pezinku
Zdroj: TASR

Hádzanári Sporty Hlohovec sú v tejto sezóne pri chuti. Po víťazstvách v hlavnom meste a doma proti Šali ich čakal zápas v Pezinku, ktorý dokázal v prvom kole zaskočiť Nové Zámky.

Domáci začali aktívne a v úvode hrali s našimi vyrovnanú partiu. Liptákovci, ktorí nechceli dopustiť prekvapenie však nabrali na obrátkach a predviedli úspešnú gólovú sériu, vďaka ktorej sa súperovi vzdialili až na rozdiel štyroch zásahov. Pezinčania sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu, ale proti rozbehnutím hádzanárom Sporty mali neľahkú úlohu. Polčas skončil vysokým rozdielom 10:17.

Pezinku snaha o návrat do zápasu nevyšla a v tíme Sporty opäť dostali možnosť ukázať čo je v nich mladí hráči. Kožík, Majbík ani Pánis sa nestratili. Práve naopak sa dokázali aj viackrát presadiť a ukázali, že to proti nim nebudú mať súperi ľahké. Hlohovčania kontrolovali hru a odskočili Pezinku na rozdiel triedy. Po uplynutí hracej doby odchádzali hráči do šatní za stavu 20:37.

Našich čaká najbližšie domáci zápas. Počas Michalského jarmoku v sobotu 26. septembra privítajú mužstvo HC Start Nové Zámky.

Čítajte tiež:

Ťažký žreb pre Sportu Hlohovec: Pozrite, s kým si to naši rozdajú o postup v pohári EHF!

Hádzanársky ošiaľ v Hlohovci: Pozrite si rozpis duelov Sporty v kocke!

Zdroj: www.sporta.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie