Naše tipy na víkendové akcie: Hlohovčania a spol., necháte sa zlákať?

Vyjdite si z domu cez dni voľna za oddychom. Poslúžiť vám na to môžu aj tohtotýždňové víkendové podujatia. Prinášame vám naše redakčné tipy.

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Naše tipy na víkendové akcie: Hlohovčania a spol., necháte sa zlákať?
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Kino – Kubo a čarovný meč

Sobota 18. marec o 17:00, Kino Úsmev

Chlapci Kubovi talent rozprávať rozprávky závidia. Jemu však pomáha uživiť seba a chorú matku. V priľahlej dedine ohromuje obyvateľov svojím rozprávaním, ktoré končia vždy pred západom slnka. Domov sa musí vrátiť pred zotmením, inak by ho podľa matky mohla stihnúť strašná kliatba. Jedného večera sa však vrátiť nedokáže. A varovanie sa premení na skutočnosť. Zrazu si uvedomí, že sa stal hrdinom vlastného dobrodružného príbehu.

Hádzaná

Sobota 18. marec o 18:00, Športová hala na Zábraní

Fanúšikovia športu sa môžu cez víkend tešiť na poriadne zápolenie. O dôležité body v boji o play-off hádzanárskej extraligy sa stretnú dva najúspešnejšie kluby ostatných rokov. Domáca Sporta Hlohovec privíta na domácej palubovke Tatran Prešov.

Oldies party

Sobota 18. marec o 21:00, One club Hlohovec

Láka vás po celom týždni možnosť trocha prevetrať tanečné topánky? Na parkete to budete môcť roztočiť vďaka hudbe z obdobia 70´ – 90´ rokov a hitov milénia. O dobrú náladu sa postará DJ Majky (Fashion Sound).

Výstava

Sobota – Nedeľa – 13.00 – 18.00, Vlastivedné múzeum v Hlohovci, Františkánske námestie

Aktuálna výstava vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci vás zavedie do trópov a ukáže vám časť fauny, ktorá tu žije. Konkrétne sa budete môcť pozrieť na zaujímavú súkromnú zbierku exotických živočíchov Michala Zachara. Výstava Exotický hmyz trópov je spojená s 15. ročníkom festivalu environmentál­neho filmu.

Pre najmenších

Nedeľa 19. marec o 15:00, Empírové divadlo v Hlohovci

Najmenší Hlohovčania sa môžu tešiť na veselú rozprávku O poštárovi Vincovi. Detváky sa zabavia aj sa do deja zapoja, niečo sa o listoch a pošte naučia, aj si zabzučia. K tomu zažijú dobrodružstvo s poštárom Vincom a stretnú sa so zajacom, bosorkou aj trpaslíkmi. Účinkuje Roman Féder a jeho starodávny bicykel čo má krásny zvonec – to aby ste vedeli kedy bude začiatok a koniec.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame