Najväčší turistický sviatok jesene sa blíži: Čo by ste mali o HP-čku vedieť

Počasie praje jesennej turistike. Ak aj vás ťahá do prírody bola by škoda premeškať jesenné HP-čko. Pozrite si všetky dôležité info na jednom mieste.

Stromy sa vyfarbujú do všemožných farieb a ortuť teplomerov už zostúpila na jesenné hodnoty. To sú jasné signály toho, že sa blíži najväčšia turistická akcia tohto ročného obdobia v Hlohovci a širokom okolí.

Jesenné HP-čko, ktoré organizuje Klub slovenských turistov Hlohovec, bude v sobotu 21. októbra 2017 oslavovať už svoje 39. narodeniny. Nebude chýbať opekačka na Havrane a po návrate do Hlohovca dobre padne tradičný HP guláš v Keltskom dvore.

Jesenný pochod HP 2017

(39. ročník)

Termín: Sobota, 21.október 2017

Trasy:
13 km: Hlohovec – Ovčia skala – Jalšové (3,5 hod)
17 km: Jalšové (alebo Studená dolina) – Ovčia skala – Havran (4,5 hod)
22 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran (6 hod)
28 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Piešťany (7 hod)
37 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Čertova Pec – Piešťany (9 hod)

Štart:
13, 22, 28 a 37 km: Hlohovec, žel. st., 7:00 – 9:00 hod
17 km: Jalšové obec (alebo Studená dolina – Ifkova chata)

Ako uvádza Klub Slovenských turistov Hlohovec (KST Hlohovec), štartová registrácia pre trasu 17 km je na kontrole Ovčia skala. Doprava z HC na štart do Jalšového, alebo do Studenej doliny je možná autobusmi hromadnej dopravy, alebo individuálnou dopravou účastníkov. Autobusy hromadnej dopravy odchádzajú zo zastávky Hlohová ul. o 07:50 a 09:20 hod do Jalšového (vystupuje sa na zastávke Jalšové obec) alebo o 09:00 hod do Studenej doliny (vystupuje sa na zastávke Tepličky chata).

Podľa KST Hlohovec na trase 17 km zaznamenali zvýšený záujem turistov o alternatívny štart zo Studenej doliny (Ifkova chata), a vychádzajú turistom v ústrety a hromadnú dopravu doplnia turistickou zmluvnou prepravou. V sobotu 21.10.2017 o 09:00 hod bude na štarte Pochodu HP pristavený autobus, ktorý vykoná jeden spoj na trase Hlohovec – Studená dolina. Spoj bude vyhradený prednostne pre prepravu maloletých detí (MŠ, ZŠ) a ich sprievodcov. Prosíme dospelých turistov a stredoškolskú mládež, aby toto rešpektovali a na svoju prepravu sa snažili využiť spoje hromadnej dopravy, alebo individuálnu dopravu.

Cieľ:
13 km: Jalšové (cieľová registrácia je na kontrole Ovčia skala)
17 a 22 km: Havran
28 a 37 km: Piešťany (cieľová registrácia je na kontrole Havran)

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť zábery z ostatného ročníka Jesenného pochodu HP.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Tit. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk