Klaudia Goncalves Kultúra Rôzne Správy

Na zámku v Hlohovci sa konali nočné prehliadky: Prilákali stovky návštevníkov

Na hlohovskom zámku sa konali prvé nočné prehliadky s divadelníkmi. U návštevníkov zožali úspech.

Zdroj: Dnes24.sk

Na zámku v Hlohovci usporiadali v sobotu 13. júla prvé nočné prehliadky. Divadelná skupina teatro Orlus pripravila v spolupráci s jeho prevádzkovateľom, Mestským kultúrnym centrom, pre návštevníkov divadelné predstavenie Kratochvíľne rozmary šľachty.

„Premiérové nočné prehliadky sa konali v polhodinových intervaloch od 19.30 do 21.30 h. V bývalom Erdödyovskom sídle návštevníci stretli postavy tých, ktorí na tomto zámku kedysi žili, pracovali, milovali a umierali,“ uviedol za divadelníkov Michal Lukáč.

„Prostredníctvom divadelného stvárnenia dramatických pasáží a čarovnej paličky sprievodkyne sa návštevníci dozvedeli nielen o zákulisí sobášnej a cirkevnej politiky šľachty, ale tiež sa stali svedkami zákerného sprisahania mladej grófky a jej milenca voči zámockému pánovi,“ doplnil divadelník.

História zámku v Hlohovci, ktorý bol predtým hradom, je spätá so šľachtickými rodmi Thurzovcov, Forgáčovcov a Erdödyovcov. V čase socializmu štyri desiatky rokov slúžil ako Výchovný ústav pre mládež, potom dve desaťročia chátral, keď sa mestu ako vlastníkovi nedarilo nájsť záujemcu o jeho kúpu. Napokon padlo rozhodnutie opraviť ho vo vlastnej réžii. Od konca roku 2018 je zrekonštruovaná časť prístupná verejnosti a od tohto roku sa v ňom konajú aj kultúrne podujatia.

Na zámku v Hlohovci sa konali nočné prehliadky: Prilákali stovky návštevníkov
6
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie