Krimi

Na priechode pre chodcov zomrela žena (†62): Polícia hľadá svedkov tragickej nehody

Polícia sa obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc. Hľadá svedkov tragickej dopravnej nehody.

Ilustračný obrázok k článku Na priechode pre chodcov zomrela žena (†62): Polícia hľadá svedkov tragickej nehody
5
Galéria

Polícia hľadá svedkov nehody, pri ktorej v stredu (13. 11.) podvečer na križovatke ciest medzi Hlohovcom a Leopoldovom na priechode pre chodcov zomrela 62-ročná žena.

Zrazil ju vodič Peugeota Boxer, dychovou skúškou u neho podľa krajskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej nebolo zistené požitie alkoholu.

„Presné príčiny a okolnosti nehody polícia vyšetruje a hľadáme svedkov. Ak niekto nehodu videl, nech sa prihlási, pomôže nám pri jej objasnení. Možno tak urobiť prostredníctvom linky 158 alebo napísať do súkromnej správy na našej facebookovej stránke,“ dodala hovorkyňa.

Polícia vyzýva vodičov: „Venujte sa plne vedeniu vozidla, sledujte situáciu v cestnej premávke. Pred priechodom pre chodcov zvýšte opatrnosť, spomaľte a presvedčte sa, že po ňom neprechádza žiaden chodec.“

Muži zákona na sociálnej sieti apelujú aj na najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky. „Vyzývame aj chodcov: vstupujte na cestu len vtedy, keď je to pre vás bezpečné s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť prichádzajúcich áut. V strete s autom, ťaháte za kratší koniec. Buďte viditeľní, noste reflexné prvky, aby vás vodiči mohli včas spozorovať.“

Na priechode pre chodcov zomrela žena (†62)
5
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie