BTW Krimi Správy

Mladíci z Trnavského kraja platili peniazmi zo spoločenskej hry!, GALÉRIA

Dvaja mladí Piešťanci a jeden Skaličan sú teraz obvinení zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Ilustračný obrázok k článku Mladíci z Trnavského kraja platili peniazmi zo spoločenskej hry!, GALÉRIA
3
Galéria

Muži zaplatili napodobneninami bankoviek určenými na hranie spoločenských hier. Tieto „bankovky“ bez problému možno kúpiť na internete. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

„Ide o 10 a 20 eurové bankovky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako pravé. Sú však bez ochranných prvkov a na zadnej strane majú nápis „Prop copy“,“ uviedla polícia.

Podobných prípadov, keď tieto hračkárske bankovky dali páchatelia do obehu, polícia aktuálne vyšetruje viacero. V prvom prípade dvaja muži vo veku 20 a 23 rokov z Piešťan platili týmito bezcennými papiermi v pohostinstvách. „V herni si dali falošné peniaze rozmeniť na drobné, aby mali čím hrať na automatoch, pričom personál si to všimol až neskôr,“ vysvetlila.

„V Skalici si 24 ročný muž kúpil cigarety a naspäť dostal pravý výdavok. Policajti podozrivých zakrátko vypátrali a zaistili ďalších niekoľko desiatok zakúpených bankoviek,“ priblížila polícia druhý prípad.

Všetkých troch vyšetrovatelia obvinili zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Polícia upozorňuje, aby si personál predajní, pohostinstiev, obchodov či herní, všímal peniaze, ktoré preberá. Prvotne sa dá kvalita bankovky zistiť už pohmatom, no treba si všímať ochranné prvky a pozrieť aj zadnú stranu bankovky.

Zdroj: facebook.com/KRPZTT

Rýchle správy

Najčítanejšie