BTW Správy Samospráva

Mesto Hlohovec škrtá rozpočet, klesnú príjmy aj výdavky

Rozpočet mesta Hlohovec pre tento rok odsúhlasili poslanci znížiť o 551.266 eur v príjmovej časti a o 608.305 eur vo výdavkoch.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Hlohovec škrtá rozpočet, klesnú príjmy aj výdavky
Zdroj: Mesto Hlohovec

Poslanci tieto opatrenia schválili po dlhej diskusii vo štvrtok 25. júna na schôdzi mestského zastupiteľstva. Opatrenia sú reakciou na dosah koronakrízy.

Kde sa bude škrtať

„Oklieštené musia byť viaceré oblasti života mesta, nevynímajúc prevádzku materských škôl,“ vysvetlil primátor Hlohovca Miroslav Kollár.

V rámci opatrení dostane spoločnosť Mestská zeleň Hlohovec o 58.496 eur menej, čo sa odzrkadlí na starostlivosti a letnej údržbe komunikácií a verejných priestranstiev i starostlivosti o zeleň.

Mestské kultúrne centrum dostane na rok 2020 o 52.404 eur menej, v čom sú zahrnuté príspevky na prevádzku zámku, na celomestské akcie, na odvolaný Michalský jarmok.

Spoločnosti Bytové hospodárstvo Hlohovec znížilo mesto príspevok o 7000 eur, ktoré boli určené na revízie v nefungujúcom Dome kultúry.

Zo zisku do strát

Poslanci schválili rozpočet mesta Hlohovec pôvodne ako prebytkový vo výške príjmov 24,543 milióna eur a výdavkov vo výške 24,503 milióna eur. Po aktuálnej úprave bude bežný rozpočet rozpočet stratový s príjmami 19,580 milióna eur a výdavkami 18,756 milióna eur. Výpadok podielových daní sa predpokladá minimálne vo výške 580.695 eur.

Zdroj: Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie