Utorok 23. júl 2019 Oľga  21 °C
Klaudia Goncalves Správy Samospráva

Mesto Hlohovec má opäť dvoch viceprimátorov: Funkcie sa ujal Peter Dvoran

Poslanec Mestského zastupiteľstva Peter Dvoran sa po štyroch rokoch vracia na Mestský úrad. Prijal ponuku zastávať funkciu druhého viceprimátora. Pracovať bude na tretinový úväzok.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Hlohovec má opäť dvoch viceprimátorov: Funkcie sa ujal Peter Dvoran
Zdroj: Mesto Hlohovec

Bývalý primátor mesta Hlohovec a dlhoročný poslanec Mestského zastupiteľstva Peter Dvoran prijal ponuku primátora mesta Miroslava Kollára zastávať funkciu druhého zástupcu primátora na tretinový úväzok. Spoločne tak podľa slov radnice vyslali signal o záujme spolupracovať v prospech mesta a jeho obyvateľov.

Peter Dvoran sa funkcie ujal v stredu, 20. marca 2019.

Nástup Petra Dvorana vníma primátor Kollár ako posilnenie tímu vo vedení mesta a potvrdzuje slová o signále snahy o spoluprácu:

„Vraciame sa k modelu, s ktorým sme začínali aj v roku 2014, keď sme mali druhého viceprimátora na čiastočný úväzok so špecifickou agendou. Vzhľadom na to, že agenda sociálnej starostlivosti a starostlivosti o seniorov v meste bude len narastať, rozhodol som sa využiť skúsenosti pána Dvorana a vtiahnuť ho aktívnejšie do spolupráce na riešeniach tejto oblasti. Navyše to vnímam ako signál snahy o spoluprácu aj medzi niekdajšími názorovými oponentmi, pretože odlišný názor na niektoré konkrétne riešenia pri spravovaní vecí verejných nie je prekážkou pre spoluprácu v prípade, ak máme jasno v tom, že prvoradý je verejný záujem a záujem občanov nášho mesta.“

Peter Dvoran ponuku prijal a na novú spoluprácu sa teší. „Pomáhať tomuto mestu, po rokoch strávených v jeho vedení, považujem za moje poslanie. Chcem byť obyvateľom Hlohovca, ale aj mestskému úradu nápomocný. Hoci som už dôchodca, stále mám dosť síl a energie pomôcť mestu, a hlavne súdržnosti, ktorá je, zdá sa, naštrbená. Chcem ľudí spájať v prospech mesta a obhajovať verejné, a nie osobné záujmy,“ uviedol Dvoran.

Zdroj: Mesto Hlohovec