Zuzana Jakubičková Bowling

MBL: Štamgasti zdrvení, Načo kukáte dosiahol nevídaný úspech

Súboj Štamgasti vs. Načo kukáte mal pripomínať duel mačky s myšou, lenže nováčik ligy si na minuloročného vicemajstra razantne vyšliapol a hral bez rešpektu od úvodneho hodu. Nezlomila ho ani polčasová strata desiatich kolov.

Ilustračný obrázok k článku MBL: Štamgasti zdrvení, Načo kukáte dosiahol nevídaný úspech

V druhej runde Načo kukáte ďalšími úspešnými hodmi ešte viac znervózňoval favorita a výsledková bomba večera i aktuálneho ročníka MBL bola dokonaná. Nováčik si odnášal cenný skalp po tesnom výsledku 899:895. Štamgasti sú aj napriek prehre stále tretí.

Bowlingriders vstupoval do zápasu s Postavičkami ako outsider, no zhodil rovnaký počet kolov ako Načo kukáte a ďalší favorit odchádzal z dráh s dlhým nosom po prehre o 42 bodov. Po tomto výsledku sa stred tabuľky ešte viac zamotal. Zároveň sa potvrdilo, že 21. január môže byť naozaj najdepresívnejším dňom roka, depresívnych hráčov bolo veru po tomto kole jednoznačne najviac.

BMW Invest si napravil chuť po výhre nad Sugo Team-om, pričom béemwéčkari boli teraz celkom, ktorý v kvalitnom zápase otáčal polčasovú stratu.

No Comment si prekvapivo hladko poradil s B-Team-om, ukončil mu tak štvorzápasovú víťaznú sériu a opäť viac rozhorel iskru nádeje nováčika prebojovať sa do finálovej nadstavby.

Bacigala Teamu to nepadalo

Herne pohorel štvrtý tím tabuľky v šlágri kola. Bacigala Team síce nebol proti Cibak Team-u favorit, no opäť potvrdil, že so silnejšími súpermi mu to nepadá a skôr je to o psychickom bloku. Súčet 758 zvalených kolov je na také skúsené družstvo žalostne málo. Tento herný výpadok môže hráčov Bacigaly mrzieť o to viac, že cibáčikovci boli zdolateľní, o čom svedčí “len” 903 dosiahnutých bodov druhého celku tabuľky.

Laky Team v súboji so Z@vináč-om nemal čo stratiť. Hral vcelku otvorenú partiu, umocnenú polčasovým vedením o 18 kolov. Z@vináč však po prestávke prepol na omnoho vyšší výkonnostný stupeň, oproti prvej runde sa zlepšil takmer o 100 kolov a zápas poľahky otočil a doviedol do víťazného konca.

Vynikajúci výkon predviedol Deicide, ktorý deklasoval Soroš o 149 kolov. Podobný kúsok napodobnil aj Real, ktorý rozmetal trápiaci sa MIX o 109 bodov a do tretice Haligales nebol moc vľúdny k HKM, ktorého zanechal v 101 bodovom závese.

Najlepší hráči

Hráčom kola sa stal Peter Janček s 368 bodmi a hlavne vďaka nemu Camel poľahky získal 2 body s OTC. Pre doplnenie, najlepšou hráčkou sa stala Bibiána Halásová s 330 bodmi.

Opakovaný zápas

Zápas Nepočujúci Team-Hotel Jeleň sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou opakovať, čo história MBL ešte nepamätá. Dôvodom boli problémy s prešľapovým senzorom na dráhe.

Vedúci celok už mal dráhu opravenú a tak Krátky Proces nad Junior-om zaknihoval už 16. výhru v ročníku a s plným počtom bodov naďalej kraľuje v súťaži. Kanárici spolu s cibáčikovcami už majú výrazný náskok v tabuľke, víťaz základnej časti vzíde preto práve z tejto dvojice.