Zuzana Jakubičková Bowling

MBL: Postavičky ozbíjali BMW Invest

Tak ako v kole minulom, aj v 11. kole až 2 tímy nahádzali cez 1000 bodov. Podarilo sa to Cibak Team-u a Bacigala Team-u. Čísla, o ktorých sa dalo pred nedávnom ešte len snívať, dnes padajú už úplne bežne a zvyšuje to atraktivitu MBL.

Ilustračný obrázok k článku MBL: Postavičky ozbíjali BMW Invest
Foto: Zuzana Jakubičková

Okrem vynikajúcich tímových súčtov vynikol aj výkon jednotlivca. Michal Šišan prepisoval historický rekord v počte zhodených kolov na jednu hru, keď dosiahol skvelých 231 bodov. Zároveň vylepšil najlepší tohtoročný zápasový výkon na 392 bodov.

Krátky proces si naďalej drží neporaziteľnosť a vedie dlhočizný pelotón 24 družstiev. Za ním je s jedinou prehrou Cibak Team, no a na tretie miesto sa vrátili Štamgasti, ktorí využili zaváhanie BMW Invest-u. Ten odohral naozaj smolný zápas proti Postavičkám, pretože toľko splitov v zápase, koľko stihli vyprodukovať jeho hráči sa len tak ľahko nevidí. Postavičky to využili a po cennom víťazstve sa nachádzajú už na šiestom mieste.

Zaujímavý pohyb sa odohráva aj na spodku tabuľky. Načo kukáte síce nepredĺžil sériu výhier na štyri zápasy, no možno ďalšiu novú sériu začína budovať Junior, ktorý porazil HKM a odoprel mu tak radosť z prvého trimfu. Junior nazbieral z dvoch posledných zápasoch plný počet bodov a herne, najmä v prvej runde naznačil, že sa neustále zlepšuje.

Hráč kola bol už spomenutý v úvode. Zo žien sa najviac darilo dvojici Monika Králičová a Katka Šefrániková, ktoré nazbierali po 307 bodov.

Ešte nie sme ani v polovici základnej časti a do MBL sa už zapojilo 118 hráčov, čo je ďalším neoficiálnym rekordom.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie