Zuzana Jakubičková Bowling

MBL: Frašták tours pokračoval v Trnave, víťazom opäť Maroš Uhrák

Celkom 55 hráčov bowlingu zavítalo v sobotu do Trnavy na už tretí diel známeho turnaja s názvom Frašták tours. Súťažiacich netvorili len hlohovčania, ako je už dobrým zvykom, prišli si s nimi zmerať sily aj nitrianski hráči.

Ilustračný obrázok k článku MBL: Frašták tours pokračoval v Trnave, víťazom opäť Maroš Uhrák
Foto: Zuzana Jakubičková

Uvoľnená a srdečná atmosféra vládla na dráhach od úvodných hodov aj vďaka bezchybnej starostlivosti domácich bowlerov. Viacero hráčov príjemne prekvapilo.

Najviac však Maroš Uhrák, ktorému sa vydaril nevídaný kúsok. Po triumfe v Piešťanoch si v Trnave pripísal double po výkone 774, čo činí vynikajúci priemer 193,5 na hru. Maroš Uhrák sa tak stal prvým hráčom v histórii, ktorý vyhral dva turnaje Frašták tours po sebe a v celkovom poradí má už pred ostatnými solídny náskok.

Na druhom mieste skončil tradičný turnajový špecialista Peter Moravčík so súčtom 742 a len o 7 bodov horší výkon podal tretí Milan Králič.

V nabitej ženskej konkurencii všetkých šokovala juniorka Ivana Suchánková, ktorá so súčtom 729 zanechala za sebou všetky skúsenejšie súperky. Opäť sa potvrdilo, že v tomto turnaji aj tí najväčší favoriti sú zdolateľní hociktorým iným hráčom, ktorému akurát vyjde deň.

A aj preto sa už všetci nadšenci bowlingu tešia na ďalší seriál Frašták tours, ktorý sa uskutoční 25. mája v Žiline.

Frašták tours Trnava
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie