Zuzana Jakubičková Bowling

MBL: Favoriti pohoreli ako sviečky na dušičky

Rozčarovanie a sklamanie. Asi tak by sa dali stručne zhodnotiť pocity celkov, ktoré boli v siedmom kole papierovými favoritmi zápasov. Postavičky, Sugo Team, ale najmä BMW Invest boli tímami, ktoré jednoducho mali vyhrať.

Ilustračný obrázok k článku MBL: Favoriti pohoreli ako sviečky na dušičky
Foto: Zuzana Jakubičková

Či už nedostatočnou koncentáciou alebo nie vhodne zvolenou zostavou sa im to nepodarilo. BMW Invest tak zaznamenal vôbec svoju prvú prehru v súťaži. Podpísali sa pod ňu hráči Soroš-u, ktorí paradoxne nečakane stratili body pred týždňom. Teraz si to vynahradili vskutku unikátnym spôsobom.

Trio zo Sugo Team-u dostal do kolien Hotel Jeleň, ktorého hráči výrazne ožili v druhej runde a otočili tak prehrávajúci zápas. Obrat sa podaril aj No Comment-u, ktorý na nováčika vysokým súčtom zdolal Postavičky nepatrným rozdielom 15 bodov.

V ďalších zápasoch stojí za zmienku vynikajúci výkon hráčov Deicide a Bowlingriders, družstiev, ktoré nemali ľahkých súperov a preto ich body za víťazstvo musia tešiť o to zvlášť.

Najlepším hráčom kola sa stal so súčtom 350 Michal Šišan, u žien najviac bodovala Monika Uhlárová, ktorej výkon sa zastavil na čísle 336.

Po zaváhaní BMW Invest-u je tak v čele už len trojica tímov bez prehry. Budúce kolo sa to s istotou zmení. Prvý megašláger aktuálneho ročníka absolvuje Krátky proces a Cibak Team. Dokážu cibáčikovci prerušiť dlhú sériu víťazstiev kanárikov, ktorí nepoznajú prehru už 24 zápasov? Vzájomné zápasy týchto rivalov doteraz vždy ponúkli strhujúce bowlingové divadlo.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie