Krásne počasie priam láka do prírody: TIP na nenáročnú turistiku ako stvorenú pre Hlohovčanov!

Prechádzka krásnou krajinou v spoločnosti priateľov zakončená nejakou tou opekačou, dobrým jedlom, alebo chladeným nápojom? Presne takou akciou je pochod FOFR, ktorý bude už čoskoro. Prečítajte si podrobnosti!

Erik Bojničan
Ilustračný obrázok k článku Krásne počasie priam láka do prírody: TIP na nenáročnú turistiku ako stvorenú pre Hlohovčanov!
Zdroj: KST Hlohovec

Snáď nie je lepší spôsob, ako si po zime trocha pretiahnuť svaly ako na nenáročnej turistike. Turistický pochod Fornoseg – Frašták (Tepličky – Hlohovec) v sebe spája športové vyžitie s pobytom na čerstvom vzduchu, ktorý môžete navyše zakončiť príjemným posedením s priateľmi.

Klub slovenských turistov Hlohovec s polu s obcou Tepličky a Hlohveckým cechom vinárov chystá už trinásty ročník tejto obľubenej akcie. Prečítajte si, kedy čo a ako:

TURISTICKÝ POCHOD FORNOSEG – FRAŠTÁK (TEPLIČKY – HLOHOVEC)

 • Termín:

  Sobota, 9.apríl 2016

 • Trasa:

  Tepličky – Soroš – Hlohovec, Viecha Jašter na Starej hore

 • Dĺžka trasy:

  6 km (1,5 hod)

 • Štart:

  Obecný úrad Tepličky, 09:30 hod

Doprava z Hlohovca na štart je možná autobusom hromadnej dopravy, s odchodom o 09:00 hod zo zastávky na Hlohovej ulici (pri 1.ZŠ) resp. o 09:05 hod zo zastávky na AS Hlohovec a mimoriadnym autobusom organizátora, s odchodom zo zastávky na Hlohovej ulici o 08:50 hod. Prezentácia a odovzdávanie potvrdení o absolvovaní pochodu bude na hromadnom štarte pri Obecnom úrade Tepličky.

 • Cieľ:

  Hlohovec, Viecha Jašter na Starej hore (kde bude pripravené občerstvenie)

 • Iné:

Trasa vedie v prvej polovici po lesných chodníkoch a cestách s vlastným značením usporiadateľa (farebné fáborky). Neskoršie pokračuje po červeno značenom turistickom chodníku č. 0705 (Mapa VKÚ č.152 – hrebeňový chodník Považského Inovca v úseku Studená dolina – Hlohovec, Soroš). V záverečnom úseku trasy sa na kopci, na okraji poľa Nad Sorošom, odbočí z červenej TZT vpravo do lesa, na chodník s vlastným značením usporiadateľa a cez tento les (Stará hora) vedie trasa až do spustnutého vinohradu nad viechou Jašter. Z vinohradu je možné prejsť chodníkom cez pole do Viechy Jašter. Tento záverečný úsek trasy je tiež vyznačený farebnými fáborkami.

Pochod FOFR (Fornoseg – Frašták) je turistická akcia, určená pre peších turistov. Cieľom akcie je zdravý pohyb a pobyt v čistej prírode. Prosíme turistov, aby rešpektovali vyznačenú trasu a neskracovali chodníky. Taktiež prosíme o citlivý prístup k prírode, bez produkovania hlasných zvukových efektov a odpadu, bez rušenia vtáctva a lesnej zveri. Všetky vyprodukované odpadky odneste prosím z lesa so sebou, na určené miesto. Usporiadatelia nemajú možnosť a prostriedky na upratovanie odpadkov po účastníkoch akcie.

Pochodu sa každý zúčastňuje na vlastné nebezpečie! Za neplnoleté deti zodpovedajú rodičia, alebo dospelý sprievodca! Bližšie informácie o akcii Vám usporiadatelia radi poskytnú na štarte v Tepličkách.

Foto: ilustračné

Zdroj: KST Hlohovec