Erik Bojničan Šport

Krásne ocenenie pre mladého Hlohovčana: Patrik Meliš (18) sa stal jachtárom roka!

Mladý Hlohovčan Patrik Meliš (18) robí Hlohovcu vo svete dobré meno. Vďaka svojim športovým výkonom sa najnovšie dočkal veľmi pekného ocenenia.

Ilustračný obrázok k článku Krásne ocenenie pre mladého Hlohovčana: Patrik Meliš (18) sa stal jachtárom roka!
9
Galéria

Hlohovec má k najbližšiemu moru stovky kilometrov a o vodných športoch sa toho v ňom príliš veľa nehovorí. Napriek tomu v našom meste vyrastá športovec svetovej úrovne v jachtingu.

Hlohovčan Patrik Meliš, ktorý háji klubové farby YC Tatran Bratislava mal vďaka svojim výkonom možnosť pozrieť sa do rôznych krajín sveta. Na svojom konte má vo svojej kategórii štarty z Majstrovstiev Európy v chorvátskom Splite či z Majstrovstiev sveta v Portugalsku a Malajzii. Súťaženie ho koncom roka 2016 priviedlo až na ďaleký Nový Zéland, kde na Mládežníckych majstrovstvách sveta v Aucklande ukázal, že aj športovci z krajiny ako Slovensko majú v tomto športe čo ukázať.

A Patrik Meliš sa teraz môže radovať z ďalšieho úspechu. Na Generálnom zhromaždení Slovenského zväzu jachtingu, ktoré sa konalo 11. februára 2017 v Ružomberku, totiž získal ocenenie Jachtár roka 2016 v kategórii dorast.

Zdroj: Archív Patrik Meliš

„Mal som výborný štart do sezóny 2016, keď som vyhral preteky v Holandsku a výborne odjazdil Európsky pohár v Taliansku. Majstrovstvá Slovenska mi nevyšli podľa mojich predstáv, no 7. miesto na Majstrovstvách Európy to všetko vylepšilo. Svoju jednoznačne najúspešnejšiu sezónu som ukončil na Majstrovstvách Sveta na Novom Zélande, kde som prekonal všetky svoje ciele,“ zhodnotil svoju sezónu pre Hlohovec 24 Patrik Meliš.

A ako hodnotí talentovaný športovec svoje čerstvé ocenenie? „Naozaj som neočakával, že môže prísť ešte aj ocenenie za najlepšieho jachtára roka aj napriek skvelým výsledkom, ktoré som za sezónu dosiahol. Príjemne ma prekvapilo a dodalo viac elánu do tréningov a plánovaných pretekov,“ dodal P. Meliš.

Viac o úspešnom športovcovi Patrikovi Melišovi si budete môcť už čoskoro prečítať v pripravovanom rozhovore.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

FOTO: Hlohovčan Patrik Meliš robí nášmu mestu vo svete dobré meno
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie