BTW Správy

Koronavírus: V trnavskej nemocnici pribudol ôsmy pozitívny prípad

Ochorenie zistili vo Fakultnej nemocnici Trnava žene z Piešťanského okresu.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: V trnavskej nemocnici pribudol ôsmy pozitívny prípad
Zdroj: Fakultná nemocnica Trnava

Na Slovensku pribudlo počas pondelka 19 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 teda stúpol na 204. Na utorkovom tlačovom brífingu to oznámil hlavný hygienik SR Ján Mikas.

„V pondelok bolo vyšetrených 432 negatívnych vzoriek a 19 pozitívnych. Máme 19 pozitívnych nových prípadov. Celkový počet vyšetrených vzoriek je 3736 negatívnych a 204 pozitívnych,“ spresnil šéf hygienikov. Priblížil tiež, že od utorka bude štát počet nových prípadoch nakazených zbierať vždy do polnoci a následne bude o tom informovať nasledujúci deň ráno.

Vzorky začína vyšetrovať aj ďalšie laboratórium v Trenčíne a v budúcnosti chce Úrad verejného zdravotníctva SR spolupracovať aj s komerčnými laboratóriami. „Máme kapacitu do 1000 vzoriek denne. Celkový počet vyšetrených závisí od toho, koľko vzoriek do laboratórií príde,“ podotkol Mikas.

Ministerstvo zdravotníctva na svojom webe spresnilo, že medzi novými pozitívne testovanými prípadmi je aj žena z okresu Piešťany. Je to už ôsmy pozitívny prípad ochorenia Covid-19, ktorý zaznamenali vo Fakultnej nemocnici Trnava.

Opatrenia v nemocnici

Aj v tejto súvislosti vyzýva FN Trnava pacientov na dodržiavanie preventívnych opatrení:

Zvážte potrebu návštevy vášho lekára, okrem nevyhnutných prípadov najskôr lekára kontaktujte telefonicky, využite elektronické predpisovanie liekov, ktoré by v lekárni mala vyzdvihnúť zdravá osoba a poskytnite zdravotníkom vždy pravdivé a úplné informácie.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie