BTW Rôzne

Koronavírus: Hlohovčania sa spájajú na sociálnej sieti, aby spoločne tlieskali lekárom

Zapojiť sa a vyjadriť gestom podporu hrdinom týchto dní môžete aj vy.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Hlohovčania sa spájajú na sociálnej sieti, aby spoločne tlieskali lekárom
Zdroj: FNsP F. D. Roosevelta

Gestá sú dôležité. A v ťažkých časoch majú ešte väčší význam ako zvyčajne. V týchto dňoch nás spája zodpovednosť a spolupatričnosť.

Uvedomili si to ľudia v Taliansku či v Španielsku, keď prekonali bezútešnosť povinnej domácej karantény a spolu vo vopred dohodnutom termíne otvorili okná alebo balkónové dvere. A tam, smerom von do sveta, od ktorého ostali odrezaní, tlieskali. Ďalší sa pridávali. Pribudlo skandovanie, spev, dokonca vyhrávanie na hudobných nástrojoch.

Takýmto spôsobom poďakovali lekárom a celému zdravotníckemu personálu, ktorí nasadzujú vlastné zdravie, aby zachraňovali ľudské životy.

V podobnom duchu sa začali organizovať aj ľudia na Slovensku.

„Pripojme sa preto k výzve Slovensko tlieska hrdinom a každý deň o 19.00 h vykuknime zo svojich okien a balkónov – a venujme hrdinkám a hrdinom v nemocniciach veľký minútový potlesk. Potlesk je aj pre všetkých, ktorí nám zabezpečujú normálny život – predavačky, zamestnanci MHD, taxikári, zamestnanci lekární, policajti, záchranné zložky, kamionisti“, je uvedené v texte udalosti na sociálnej sieti.

Pozvánka je súčasťou akcie Každodenný minútový potlesk pre slovenských hrdinov.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie