Kolonádový most v Piešťanoch budú rekonštruovať: Poslanci schválili úver

Poslanci odsúhlasili zmenu rozpočtu, vďaka ktorej si bude môcť mesto zobrať úver na rekonštrukciu Kolonádového mosta.

Poslanci piešťanského mestského zastupiteľstva (MsZ) schválili na svojom štvrtkovom (11. 4.) zasadnutí zmenu rozpočtu, vďaka ktorej si bude môcť mesto zobrať úver na rekonštrukciu Kolonádového mosta. Poslanci schválili v rozpočte úver vo výške 776 000 eur, ďalších 950 000 eur získala samospráva na opravu mosta z Ministerstva kultúry SR. Mesto už na rekonštrukciu uskutočnilo verejné obstarávanie a po jeho kontrole, ktorá sa deje v týchto dňoch, podpíše s víťazom, firmou Swietelsky Slovakia, zmluvu.

Celkovo sa na rekonštrukciu plánuje investícia vo výške troch miliónov eur a realizovať ju bude Trnavský samosprávny kraj.

Stavebné práce majú podľa zmluvy trvať 15 mesiacov. Rekonštrukcia sa netýka pilierov mosta. Niektoré z nich sú podmyté a predpokladané náklady na ich opravu sa blížia k sume 500 000 eur. Tieto peniaze musí mesto na Kolonádový most vynaložiť v budúcnosti. Radnica chce teraz nechať aktualizovať posudok o ich stave.

„Predpokladáme, že ľavá časť bude mať charakter informačného centra. Časť, ktorá je bližšia ku kúpeľom, by mala byť otvorená kreatívnym a tvorivým ľuďom. V Piešťanoch máme v tomto smere obrovský potenciál,“ uviedla prednostka Piešťan Denisa Bartošová.

Pôvodný návrh architekta Kolonádového mosta Emila Belluša počítal s pitným pavilónom za sochou barlolámača. „Aj v minulosti bol problém s tým, ako do tohto pitného pavilónu priniesť vodu. Blízko je vrt, ale pokiaľ viem, nemá čerpaciu skúšku a je nepoužiteľný na tento účel. V predchádzajúcom období autor rátal s dovážaním liečivej vody do nádrže, ale museli by byť dodržané hygienické štandardy,“ dodala prednostka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR