Erik Bojničan Rôzne

Hlohovčanka Dominika Hankoščáková (18) sa opäť predviedla v plnej paráde a na Majstrovstvách Slovenska vybojovala medailu. Tentokrát so sebou vzala aj svoje malé zverenkyne, ktoré sa taktiež v konkurencii nenechali zahanbiť.

Ilustračný obrázok k článku Klobúk dole pred pole dancerkami z Hlohovca: Na Majstrovstvách Slovenska predviedli medailovú žatvu!
Zdroj: M. Hankoščáková

Tri medaily priniesli do Hlohovca naše Pole dancerky z Majstrovstiev Slovenska v Pole športe, ktoré sa konali v sobotu 28. mája v Trenčíne. Po zlate zo Slovenského pole dance šampionátu si tento rok Dominika Hankoščáková (18) pripísala na svoje konto úspechov i ďalší titul vicemajsterky Slovenska 2016 v kategórii Women Profi.

Tentokrát si na celoslovenskú súťaž zobrala i posily z vlastných radov – svoje malé žiačky a ako sa zdá i nástupkyne. Malé Hlohovčanky sa predstavili v kategórii Babies. Lianka Hanáková (6) získala bronzovú trofej a Ivetka Minariková (8) striebro.

Poháre, medaile a diplomy si dievčatá priniesli domov s veľkým nadšením. „Pre Dominiku je to dvojnásobný úspech prostredníctvom svojich malých zverenkýň. Dominika si získala i obdiv poroty nielen za svoj výkon, ale i za to, že sa vo svojom voľnom čase v tomto mladom veku (oproti svojim vrstovníkom) venuje deťom a odovzdáva im svoje skúsenosti,“ hovorí mama šikovnej Dominiky, Miroslava Hankoščáková.

Dievčatá majú medzi sebou veľmi osobitý kamarátsko-trénersky vzťah a všetky radosti i bolesti prežívajú spolu. Majstrovstvá Slovenska v Pole Sporte boli organizované pod záštitou Slovak Associacion Pole Sport Acrobatik.

Môže vás zaujímať:

Parádny úspech mladej Hlohovčanky: Dominika (18) získala zlato na Slovenskom Pole Dance šampionáte! FOTO

Fantastický úspech Dominiky (17): Hlohovčanka vicemajsterkou Európy v Pole Dance!