Kam sa oplatí zájsť v októbri? Top podujatia v Hlohovci a okolí na jendnom mieste

Október v Hlohovci a okolí môžete prežiť zaujímavo. Nechajte sa inšpirovať našim výberom top podujatí.

Ilustračný obrázok k článku Kam sa oplatí zájsť v októbri? Top podujatia v Hlohovci a okolí na jendnom mieste
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Leopoldovská Night Ride

7. október od 17:00, Námestie sv. Ignáca Leopoldov

V neďalekom Leopoldove môžete zažiť neopakovateľnú atmosféru hromadnej večernej jazdy osvetleným parkom na akomkoľvek nemotorovom dopravnom prostriedku počas Leopoldovovskej Night Ride A pripravené budú i sprievodné aktivity ako zábavné športové disciplíny pre deti a rodiny či ohňová šou.

Baby na palube

10. október o 19:00, Empírové divadlo Hlohovec

Príbeh štyroch žien, štyroch postáv v podaní dvoch herečiek. Oľga Belešová a Zuzana Martinková-Znášiková prinášajú smrteľne veselé svedectvo o tom, že aj materská na pieskovisku môže byť vzrušujúca a zaujímavá.

Jesenné putovanie po vinohradoch

14. október, Hlohovec – Stará teheľňa

Chystá sa už štvrtý ročník obľúbenej jesennej akcie, počas ktorej na návštevníkov okrem príjemnej prechádzky čakajú i zaujímavosti o histórii pestovania viniča a výrobe vína v Hlohovskej oblasti, ako aj o histórii a súčasnosti práce vinárov od Hlohovca, až po Šintavu.

Silné reči

19. október o 19:00, Kino Úsmev Hlohovec

Deviata sezóna Silných Rečí sa bude niesť opäť v tempe, kedy sa obľúbení komici vyberú na cestu po slovenských mestách a nevynechajú ani Hlohovec. V kine Úsmev sa predstavia Ján Gordulič, Gabo Žifčák, Marián Psár a Simona.

Ekotopfilm – Evnirofilm

20. október od 16:00, Kino Úsmev Hlohovec

Mesto Hlohovec sa opäť stalo partnerom regionálnej Tour Ekotopfilm – Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou na svete. Milovníci prírody si počas jedného dňa v Kine Úsmev, budú môcť pozrieť 5 krátkych filmov a zapojiť sa do zaujímavej diskusie na tému Od aktivizmu k filmárčine a späť.

Jesenný pochod HP

21. október, Hlohovec – Piešťany

Turistov z Hlohovca a širokého okolia čaká najväčší turistický sviatok jesene v našom regióne v podobe Pochodu HP. Mimoriadne populárne podujatie zažije už svoj 39. ročník, počas ktorého opäť nebude chýbať dobrá nálada a krásna príroda Považského Inovca.

Milo Kráľ Band

24. október, Empírové divadlo Hlohovec

Kapela založená hercom, muzikantom a skladateľom Milom Kráľom to odpáli v Hlohovci. Divadelným divákom rezonuje toto meno ako záruka kvalitnej hudby, keďže divadlu sa venuje veľmi aktívne nielen ako herec ale aj autor hudby, skladateľ. Spolu s bratom Radovanom “Bady” Kráľom a herečkou a speváčkou Barborou Švidraňovou naspievali už druhý album, ktorý nahrali spolu s kapelou Milo Kráľ Band.

Paci Pac

26. október o 17:00, Empírové divadlo v Hlohovci

Medzi najmenšími patria k najobľúbenejším interprétom. Ich pesničky sú známe nielen z koncertov či internetu, ale najmä z obývačiek, kde si ich maminky a tatinovia spolu so svojími detičkami spievajú, zabávajú sa, a zároveň sa aj vzdelávajú. Známa dvojica Paci Pac Na jesennom turné odznejú všetky hity, ktoré detičky od dvojice Paci Pac poznajú.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame