Správy Samospráva

K lekárovi sa dostaneme jednoduchšie: Kraj spúšťa objednávanie online

Zdá sa, že skoré ranné vstávanie kvôli vyšetreniu by čoskoro mohlo byť minulosťou a objednávaniu u lekárov svitá na lepšie časy.

Ilustračný obrázok k článku K lekárovi sa dostaneme jednoduchšie: Kraj spúšťa objednávanie online
Zdroj: Dnes24.sk

Obyvatelia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa budú môcť čoskoro ľahšie a rýchlejšie dostať na vyšetrenie k svojmu lekárovi. Úrad TTSK pripravil pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti možnosť pripojiť sa bezplatne k portálu www.objednatvysetrenie.sk, prostredníctvom ktorého sa budú pacienti môcť objednať na vyšetrenie v čase, ktorý im vyhovuje.

„V rámci noviniek, ktoré TTSK pripravuje v oblasti zdravotníctva, zavádzame možnosť online objednania k lekárovi. Lekárom bezplatne sprístupníme tento portál, kde sa môžu zaregistrovať a pacienti sa následne objednajú na konkrétny termín. Chceme, aby sa čo najväčšie množstvo poskytovateľov zdravotnej starostlivosti pripojilo na online portál. Preto aj touto cestou chceme apelovať na lekárov, aby túto možnosť využili. Našim cieľom je pacientom, ale aj lekárom uľahčiť život a zlepšiť tak služby v našom kraji,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Tento portál predstavuje podľa neho komplexné riešenie pre lekára aj pacienta. Ambulancie budú môcť efektívnejšie manažovať pacienta a svoj čas strávený s pacientom v ordinácii. Systém pomôže k skráteniu čakacích dôb v ambulanciách. Lekári potrebujú pre spustenie systému len technické zariadenie s prístupom na internet.

Pacient si bude môcť z pohodlia domova jednoducho vyhľadať lekára, ktorý využíva systém online objednávania, druh vyšetrenia, ktoré potrebuje a voľné termíny.

Celý systém je pre užívateľov aj lekárov bezplatný a proces objednávania by nemal byt dlhší ako 10 minút. Systém funguje na všetkých zariadeniach. Lekári sa môžu do systému prihlasovať od 1. júna. „Pre lekárov sme pripravili sériu workshopov a školení, na ktorých sme im portál predstavili. TTSK bude uhrádzať náklady spojené s pripojením lekárov do systému. Našou snahou je, aby sa do novej služby zapojilo čo najviac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a uľahčili sme tak život nielen pacientom, ale aj prácu lekárom,“ doplnila riaditeľka odboru zdravotníctva TTSK Lucia Šmidovičová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie