Klaudia Goncalves Rôzne

Jesenný pochod Havran - Piešťany: Slnečné počasie prilákalo stovky turistov, FOTO

Tretia októbrová sobota patrila už tradične jesennému pochodu HP. Z Hlohovca na Havran putovali rôznymi trasami stovky turistov, niektorí finišovali až v Piešťanoch.

Ilustračný obrázok k článku Jesenný pochod Havran - Piešťany: Slnečné počasie prilákalo stovky turistov, FOTO
15
Galéria

Príjemné slnečné počasie vylákalo do prírody stovky turistov všetkých vekových kategórií. Jesenné „hápéčko“ síce rekord v návštevnosti netrhlo, účasť však bola viac než slušná.

Jesenný pochod HP sa uskutočnil v sobotu, 19.10.2019. Celkovo sa ho zúčastnilo 768 turistov, registrácia prebiehala oproti železničnej stanici od 7:00 do 9:00 hod.

Turisti mali na výber celkovo z 5 trás, najdlhšiu, 28 kilometrovú trasu z Hlohovca do Piešťan zdolalo 12 účastníkov. Najviac turistov absolvovalo trasu z Hlohovca cez Ovčiu skalu na Havran s dĺžkou 22 km. Do cieľa v sede Havran šťastlivo dorazilo 381 účastníkov.

Niektorým turistom sa málilo a po absolvovaní 28 km do Piešťan sa vrátili pešo aj naspäť. „Zaregistrovali sme aj turistu, ktorý absolvoval trasu 28 km do Piešťan a potom sa vybral na cestu okolo Váhu späť do Hlohovca,“ informoval Klub slovenských turistov (KST), organizátor akcie.

Pochodu sa podľa organizátorov zúčastnili turisti všetkých vekových kategórií. „Podľa odhadu členov kontrol sa však dá konštatovať, že sa zúčastnili všetky vekové kategórie. Od najmenších účastníkov – detí predškolského veku – až po seniorov. Prevahu mala mladá generácia. Nechýbali ani organizované skupiny detí v sprievode svojich učiteliek zo 6. ZŠ Hlohovec, ZŠ Kľačany, ZŠ Piešťany, CZŠ sestry Alexie Bratislava,“ uviedli organizátori.

Ako to už tradične býva, každý účastník dostal pri registrácii na štarte Preukaz účastníka, do ktorého mu boli postupne zaznamenané pečiatky na štarte, kontrole a v cieli. „V cieli dostali turisti diplom a spomienkovú magnetku s panorámou Hlohovca, nápisom „Pochod HP“ a logami hlavných partnerov podujatia. Deti boli na kontrole Ovčia skala i v cieli Havran odmenené aj malými sladkými odmenami – cukríkmi,“ informoval KST.

Na kontrole Ovčia skala aj tento rok čakala účastníkov lesná výstava fotografií z minulých dvoch ročníkov HP a výstava kresieb, ktoré vytvorili na Ovčej skale malí detskí turisti na Pochodoch HP 2018.

Jesenný pochod Havran - Piešťany: Slnečné počasie prilákalo stovky turistov, FOT
15
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie