Zuzana Jakubičková Správy

Tragédia na družstve: Mladíka (†24) napadol rozzúrený býk, útok neprežil

AKTUALIZOVANÉ! V pondelok ráno sa na družstve v Nižnej stala veľká tragédia. Býk napadol mladého muža (†24), ten ťažkým zraneniam žiaľ podľahol.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia na družstve: Mladíka (†24) napadol rozzúrený býk, útok neprežil
Zdroj: Dnes24.sk

Ako uviedol portál čas.sk, býk pritlačil mladého muža o stenu. Mladík následne upadol do bezvedomia a záchranári ho už nedokázali oživiť. Tragická udalosť sa stala na poľnohospodárskom družstve v obci Nižná (okres Piešťany).

„Na miesto nehody dorazila ako prvá RZP z Leopoldova, ktorá začala mladíka oživovať,“povedal pre portál Hlohovec24 Boris Chmel, hovorca záchrannej zdravotnej služby. Pozemní záchranári na pomoc museli privolať aj svojich leteckých kolegov.

„Na poľnohospodárske družstvo v Nižnej bol privolaný vrtuľník z Bratislavy. Po prílete sa na mieste nachádzala rýchla zdravotná pohotovosť, ktorá sa snažila oživiť mladého muža (24). V resuscitácii pokračovala lekárka, ktorej sa zraneného už nepodarilo oživiť a konštatovala smrť,“ informovala Hlohovec24 Zuzana Turočeková, hovorkyňa vtruľníkových záchranárov – Air Transport Europe.

Usmrtenie vyšetruje polícia

Polícia vyšetruje usmrtenie, ku ktorému v pondelok v ranných hodinách (okolo 07.00h).

„Na poľnohospodárskom družstve v obci Nižná (okr. Piešťany), pri presúvaní býkov, jeden z býkov zaútočil na ošetrovateľa. Zviera mladého, len 24 ročného muža z obce Dubovany, pritlačilo ku stene. Privolaní záchranári ťažko zraneného na mieste oživovali, avšak muž v dôsledku zranení napokon zomrel. Polícia vykonala ohliadku miesta činu a začali sme trestné stíhanie pre usmrtenie. Do konania bol pribratý aj inšpektorát práce,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave, Martina Kredatusová.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie