Erik Bojničan Squash

Hlohovskí squashisti bojovali na majstrovstvách Slovenska: Ako sa im darilo?

Hlohovec mal na majstrovstvách Slovenska v squashi až štvornásobné zastúpenie. V ťažkej konkurencii ukázali, že s nimi treba rátať.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovskí squashisti bojovali na majstrovstvách Slovenska: Ako sa im darilo?
2
Galéria

Už týždeň poznáme nového Majstra Slovenska v squashi. V Imet squash centre Bratislava sa ním po druhýkrát v kariére stal ľavák Tomáš Tóth, ktorý v zápase o zlato zdolal za ostatné roky pravidelného účastníka finále Mareka Maníka tesne 3:2. V množstve hráčov reprezentujúcich bratislavské tímy sa nestratila ani štvorica chlapcov z Hlohovca. O ich cestou majstrovstvami pre Hlohovec 24 prezradil člen tímu TAP Hlohovec Marián Kamenčík.

Kvarteto Hlohovčanov

Najzložitejšiu cestu do hlavnej súťaže mal kapitán hlohovského družstva TAP Hlohovec, Ivan Jančička, ktorý musel pre horšie postavenie v rebríčku absolvovať kvalifikáciu. V jej finále nestačil na Jána Prochásku a prehral 1:3.

Naopak, hlavnú súťaž, kde sa predstavilo 28 najlepších hráčov podľa rebríčka a 4 kvalifikanti, mali už dlhšie zabezpečenú z našich Patrik Varga, Ľubomír Solčanský a Lukáš Tužinčin. Prvý menovaný, Varga, nestačil v úvodnom zápase na Mateja Hrnčířika a po prehre 0:3 v bojoch o konečné umiestnenie už ani raz nezaváhal. Postupne porazil Lukáša Gašparíka, Petra Danka, Milana Laporčáka a Romana Cellera. Tento výkon mu priniesol konečné 17. miesto.

Lepšie si viedol Ľubomír Solčanský, ktorý v prvom kole zdolal kvalifikanta Pavla Škodu, no potom nestačil na vychádzajúcu squashovú hviezdu Šimona Maťasa a prehral 0:3. V zápasoch o umiestnenie porazil Petra Gála tesne 3:2, potom prehral s Ivanom Tomkom 1:3 a Petrom Šiškom 2:3. Týmto výkonom obsadil 12. miesto.

Mladá krv

„Najviac nádejí sme vkladali do talentovaného 20-ročného Lukáša Tužinčina, momentálne šiesteho hráča slovenského rebríčka. Svoje kvality potvrdil dvoma úvodnými výhrami, keď nestratil ani set. Potom však narazil na viacnásobného držiteľa slovenského titulu Mareka Maníka a podľahol mu 0:3,“ povedal Kamenčík.

V zápasoch o umiestnenie sa však Tužinčin už nedokázal vypäť ku kvalitnejšiemu výkonu a nakoniec prehral oba zápasy. Najprv s Petrom Hrúzikom a potom aj tesne s Dávidom Kubíčkom v pomere 2:3. Celkovo to stačilo na 8. miesto.

Po národnom šampionáte sa hlohovskí squashisti sústredia na domácu klubovú súťaž, kde sú zatiaľ tretí v tabuľke a isto zabojujú o cenné kovy.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť boj Lukáša Tužinčina na majstrovstvách Slovenska.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

FOTO: Hlohovčania sa v ťažkej konkurencii na majstrovstvách Slovenska nestratili
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie